Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fethiye Belediyesi 'çalış'maya hazır

Sabah Akdeniz'in 'Belediyeler çalışmıyor' haberi üzerine açıklama yapan Fethiye Belediyesi, kendilerine yetki verilmesi halinde Çalış plajını daha önce olduğu gibi işletebileceklerini bildirdi

Giriş Tarihi: 2.6.2014
SABAH Akdeniz'in, Fethiye'nin Çalış plajınin içler acısı haline gündeme getiren haberi üzerine bir açıklama yapan Fethiye Belediyesi, plajın sorumluluğunun Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğü'nde olduğunu ve plajı işletmesi için herhangi bir kuruluşa henüz tahsis yapılmadığını kaydetti.

SORUMLUSU BİZ DEĞİLİZ

Fethiye Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada Çalış Plajı'nın daha önce yaklaşık 10 yıl belediye tarafından işletildiği belirtilerek Ocak 2011'de kendilerinden alındığı bildirildi. Plajı işletme yetkisinin, belediyeden alındıktan sonra kısa adı FETAB olan Fethiye Turizm Alt Yapı Birliği'ne verildiğinin hatırlatıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Çalış Plajı Fethiye Belediyesi'nin elinden alınmasına rağmen, yaz sezonuna hazır olmayan plaja sahip çıkan yine belediyemiz olmuştu. Fethiye Turizm Alt Yapı Birliği'nin (FETAB) işletmesine giren Çalış Plajı 2011 yılının yaz sezonuna bakımsız ve şezlongsuz şekilde girmişti. Çalış esnafına sahip çıkan belediyemiz, plaj elinden alınmasına rağmen, elindeki tüm şezlongları FETAB'a protokol ile teslim etmiş, kendisine ait şezlongların Çalış plajında kullanılmasını sağlamıştı. Yeni Büyükşehir Yasası'ndan sonra Mart 2014'te kapatılan FETAB'tan sonra yine yetki ve sorumluluk Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü'nde kalmıştır. Çalış Plajı'nın Fethiye Belediyesi'nin sorumluluğu içerisindeyken nasıl işletildiği tüm Fethiyelilerin malumudur. 10 yıl boyunca sorunsuz bir şekilde işletilen Çalış Plajı'nın, Fethiye Belediyesi'nin elinden alınmasıyla birlikte yaşanan sorunların sorumlusu da Belediyemiz değildir."

YETKİ KARMAŞASI VAR

Açıklamada ayrıca belediyenin tek isteğinin 2014 yaz sezona girilen şu günlerde, Çalış plajındaki yetki karmaşasının bir an önce çözülerek, esnafı ve misafirleri mağdur eden bu ayıbın bir an önce ortadan kaldırılması olduğu vurgulandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethiye Belediyesi 'çalış'maya hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN