Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'ya af yok

Kulüplere yapılacak vergi affı Meclis'e geldi. Yaklaşık 12 milyon lira vergi borcu bulunan Antalyaspor ise büyük fırsattan yararlanamayacak

Giriş Tarihi: 6.6.2014
Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve geçtiğimiz gün Meclis'e gelen dev af paketiyle kulüplerin de yüzü gülecek. 30 Nisan 2014'ten önceki dönemlere ait vergi borçları, gecikme faizi ve gecikme zamları yeniden yapılandırılıyor. Ancak Antalyaspor, bu fırsattan yararlanamayacak.

BORÇLARINI DÜZENLİ ÖDEDİĞİ İÇİN

Kırmızı-Beyazlı kulübün, Hasan Akıncıoğlu'nun başkanlığında 2008 ve 2011 yıllarında yapılandırdığı vergi borçlarını düzenli ödediği ve cezaya kalmış borcu olmadığı için bu fırsattan yararlanamayacağı öğrenildi. Kırmızı-Beyazlı kulübün, yapılandırılmış toplam vergi borcunun yaklaşık 12 milyon lira olduğunu söyleyen Kulüp Genel Müdürü Süleyman Tekgül, aylık yaklaşık 700 bin lira vergi borcu ödediklerini hatırlatarak, "Şu an için bu fırsattan biz faydalanamayacağız, ancak yasa teklifi meclisten geçerse biz de faydalanmak için girişimlerde bulunacağız. Ödediğimiz vergi taksitlerinin düşürülmesi için başvuruda bulunuruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'ya af yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN