Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'de erken kalkan il başkanı değiştiriyor

Giriş Tarihi: 6.6.2014

CHP İl Başkanı Devrim Kök'ün değişmesini isteyen muhalif gruplar, İl Genel Meclisi eski Başkanı Cavit Arı'yı internette yeni İl Başkanı ilan etti

CHP Antalya il yönetiminin değişmesini isteyen muhalif kesim, İl Başkanı Devrim Kök'ün görevi bırakması için her türlü girişimde bulunmaya devam ediyor. Neredeyse hemen her gün Devrim Kök'ün görevden alındığını ve yerine partinin önde gelen isimlerinden birini atandığı haberlerini yayan grup, en son İl Genel Meclisi eski Başkanı Cavit Arı'yı yeni İl Başkanı ilan etti.

İSİMLER DEĞİŞİYOR
Yerel seçimlerde büyük bir hezimete uğrayan partide tüm suçu Kök'e yükleyen partililer, CHP'nin karışmasında büyük rol oynadıklarına inandıkları Devrim Kök yerine, parti içerisinde etkili olan isimlerden Murat Bulat, Şükriye Karaben gibi kişilerin il başkanlığına getirileceğini duyurdu. Daha sonra rotayı CHP'den olaylı bir şekilde ayrılan Muratpaşa Belediyesi eski Başkanı Süleyman Evcilmen'e çeviren muhalifler, Evcilmen için iade-i itibar hareketi başlattıklarını belirterek, çalışmalarını sürdürdü.

SON ÇIKAN İSİM ARI
İl başkanlığı için adı geçen isimler ise gelişmelerden haberdar olmadıklarıı beyan ediyor. En son Kök'ten sonra il başkanı olacağı sıklıkla dile getirilen Cavit Arı'nın kişisel Facebook hesabına çok sayıda tebrik mesajı bırakan partililer, Kök'ün Çarşamba gecesi görevden alındığını Perşembe günü itibariyle Cavit Arı'nın yeni İl Başkanı olarak göreve başlayacağını duyurdu. Yaşanan gelişmelerden haberdar olmadığını belirten Arı, "Bize ulaşmış resmi bir tebliğ yok" dedi. İl başkanlığı için adı geçenlerden Murat Bulat ise bu yönde bir çalışması ve isteğinin olmadığını belirterek, "İl başkanının değiştirilmesi halinde yeni başkanın hem partililer hem Antalya kamuoyu tarafından benimsenmesi gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de erken kalkan il başkanı değiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN