Labirent gibi cinayet davası

Giriş Tarihi: 6.6.2014

Antalya'da 3 yıl önce bacanağı tarafından öldürülen işadamı Hüseyin Günaydın'ın ölüm emrini eşi Ayşe Dudu Günaydın'ın verdiği iddiasıyla görülen dava tam bir bulmacaya döndü

Antalya'da bir süre önce 56 yaşındaki işadamı Hüseyin Günaydın'ın öldürülmesiyle ilgili cinayet davası labirente döndü. 6'ıncı Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya işadamının eşi Ayşe Dudu Günaydın'ın (46) azmettirici olduğu iddiasıyla yargılandı. Duruşmaya tutuklu Ayşe Dudu Günaydın ile cinayet suçundan ceza alan Serdar Yaylı ile tanık olarak getirilen ve işadamı Hüseyin Günaydını öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan bacanak Veli İlhan Taşkın ile suç ortağı Gürcan Yeşilkaya katıldı. Duruşmada 3 şahit dinledi.

SUÇLADI
Şahitlerden Hüseyin Günaydın'ın avukatı Semih Gökpınar, cinayetten birkaç ay önce müvekkili Hüseyin Günaydın ile Ayşe Dudu Günaydın'ın ofisine gelerek medeni şekilde ayrılmak istediklerini söylediğini, kendisinin de müvekkili Günaydın ve eşine biraz düşünmeleri istediğini söylediğin ifade etti. Daha sonra dinlenen Veli İlhan Taşkın ise, "Cinayeti işlemem karşılığında baldızım bana 250 bin lira vaat etti. Cinayette kullandığım pompalı tüfeği ve fişekleri baldızım verdi" diye konuştu. Gürkan Yeşilkaya da cinayeti Ayşe Dudu Günaydın'ın azmettirdiğini cezaevi revirinde Veli İlhan Taşkın'dan öğrendiğini söyledi.

BEN SUÇSUZUM

Duruşmada Ayşe Dudu Günaydın, suçsuz olduğunu ve düzmece yalanlar ile karşı karşıya olduğunu söyleyerek tahliyesini istedi. Avukatları da Veli İlhan Taşkın ve Gürcan Yeşilkaya'nın bütün ifadelerinin çelişkili ve düzmece olduğunu belirterek, "Ayşe Dudu Günaydın bu olayda suçsuzdur, küçük çocuğu kanserdir. Tahliyesini talep ediyoruz" dedi. Mahkeme atılı suçun önemi ve katalog suç kapsamında olduğunu ifade ederek tutuklu sanık Ayşe Dudu Günaydın ile Serdar Yayla'nın tutukluğunu devamına karar verdi.

SAVCIYA İTİRAF MEKTUBU

Cinayetle ilgili işadamı Hüseyin Günaydın'ın bacanağı 28 yaşındaki Veli İlhan Taşkın ile 27 yaşındaki Gürcan Yeşilkaya tutuklanmış, Veli İlhan Taşkın ile arkadaşı "Planlayarak adam öldürme" suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak Veli İlhan Taşkın, cezaevinden savcıya mektup göndererek, kendisini baldızının azmettirdiğini ifade etmiş, Ayşe Dudu Günaydın'ın telefonları mahkeme kararıyla dinlemeye alınmış ve sonrasında tutuklanmıştı.

'BÜYÜK BİR İFTİRA ATILDI'
Ayşe Dudu Günaydın ise baştan beri hakim karşısındaki bütün duruşmalarda, eşiyle boşanma protokolü yaptığını, daha sonra eşinin boşanmaktan vazgeçtiğini, eşinin üzerindeki mal varlığını ise sonradan öğrendiğini söyleyerek, "Sanıklar bana şantaj yaptı. Büyük bir iftira ile karşı karşıyayım" diye konuşmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Labirent gibi cinayet davası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN