Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet meydanı seyyar işgali altında

Giriş Tarihi: 7.6.2014

Her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Antalya Cumhuriyet Meydanı gece saat 23.00'ten sonra seyyar satıcıların istilasına uğruyor. Satış sabaha kadar devam ediyor

Antalya'da gece saat 23.00'ten sonra turizmin başkentine yakışmayan görüntüler yaşanıyor. Yerli ve yabancı turistlerin buluşma ve gezi noktası olan Cumhuriyet Meydanı geceleri seyyar satıcıların istilasına uğruyor. Özellikle saat 23.00'ten sonra ortaya çıkan seyyar satıcılar sabaha kadar meydanı istila ediyor. Tavuklu pilavcı, meyveci, mısırcı ve midyecilerden oluşan seyyar satıcılar grubu bir şeyler satmak için zaman zaman vatandaşları rahatsız da ediyor. Oluşan bu çirkin görüntü ise herkesin tepkisini çekiyor.

SEYYAR MEYDANI

Seyyar satıcılar grubu belli bir saatten sonra tur araçlarının turistleri indirip bindirdiği noktaya üs kuruyor. Seyyarlar burada sağlık açısından ne olduğu belli olmayan ürünleri sabah saatlerine kadar rahatça satışa sunuyor. Seyyar satıcılar grubu zaman zaman alışveriş yapmayan turistleri de rahatsız etmekten çekinmiyor. Gecenin bir vakti ne yapacağını bilmeyen yerli veya yabancı turistler ise çareyi Cumhuriyet Meydanı'ndan uzaklaşmakta veya tur aracına binmekte buluyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin bir zabıta karakolunun yer aldığı Cumhuriyet Meydanı'nda yaşanan bu görüntüler, zabıtanın gece geç saatlerde de görev yapması gerektiğini ortaya koyuyor. Meydanın seyyar satıcı istilasına uğramasına vatandaşlar tepki gösteriyor. Bu çirkin manzaranın Antalya'ya yakışmadığını da belirten vatandaşlar ve turizmciler, "Turizmin başkenti dediğiniz bir yerde kentin en önemli buluşma noktası akşamları seyyar satıcı ile dolup taşıyor. Bunu kabul etmek mümkün değil. En kısa sürede bunlara önlem alınmalı" diyerek tepkilerini dile getirdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet meydanı seyyar işgali altında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN