Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaldırımlar yİne vatandaşın olacak

Antalya'da kaldırım işgallerine son vermeye kararlı olan Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Zabıta Daire Başkanlığı, kapsamlı bir çalışma başlattı

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, kaldırımları vatandaşın kullanımına geri iade etmek için kapsamlı çalışma başlattı. Kaldırım işgallerinin Akaydın döneminde büyük bir artış gösterdiğine dikkat çeken Zabıta Daire Başkanı Uğurcan Ecemiş, mobil zabıta ekiplerinin kullandığı motosikletlerin de çürümeye terk edildiğini açıkladı.

SORUNLAR YUMAĞI

Kaldırımların geçmiş dönemde sahipsiz kaldığına dikkat çeken Ecemiş, "Kaldırımları kimin işgal ettiği belli değil, kimin işgaliye ücreti ödediği belli değil, kime ödediği belli değil. Bu tür bir durum ile karşı karşıya kaldık göreve geldiğimizde. Şu an bu karışıklığı çözmek için çalışmalar yürütüyoruz. Öyle ki belediyeden yer kiralayıp bu yerleri daha yüksek paralara başkalarına kiraya verenler ile karşılaştık. İlk önce bunların tespitlerini yaptırdık. Taşmalar ve usulsüz kullanımlar ile ilgili bir çalışma da başlattık" dedi.

MOTOSİKLETLER ÇÜRÜDÜ

2004-2009 yılları arasında Zabıta Daire Başkanlığı'na bağlı mobil ekiplerin Akaydın döneminde görevden alındığını ve zabıta memurlarının kullandığı 5 adet motosikletin belediye garajında çürümeye terk edildiğini aktaran Ecemiş, "Zabıtaya ait 5 motosiklet vardı. Genç zabıta memuru arkadaşlarımız bu araçlar ile mobil görevler üstleniyordu. Maalesef bu motosikletleri 5 yıl boyunca yatırmışlar ve bu birimi iptal etmişler. Oysa bu arkadaşlarımız olaylara müdahalede bize büyük bir kolaylık sağlıyordu. Bu birimi yeniden faaliyete geçireceğiz. Mobil zabıta ekipleri yeniden sokaklarda olacak. Sokaklarımızı seyyar satıcılardan, halkı rahatsız eden kişilerden arındıracağız" şeklinde konuştu.

KALDIRIMLAR HALKINDIR
İşgaliyelerin standarda bağlanması için kapsamlı bir çalışma yürütüldüğünü anlatan Ecemiş,"Antalya'daki her cadde bir değil. Bu konuyu Meclisimize sunup her cadde için uygun görülen işgaliye bedellerinin belirlenmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Kim nerede tanıtım yapıyorsa ücretini ödesin istiyoruz. Bunlar belirlenecek. Günlük stantlar ile ilgili de değerleri ölçüp standart getirmeyi amaçlıyoruz. Halka ait yerin işgal edilmesini, vatandaşların haklarının taciz edilmesini kesinlikle önleyeceğiz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaldırımlar yİne vatandaşın olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN