Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vali Haşim İşcan'ın kemikleri sızlıyor

Adını Antalya'nın efsane Valisi Haşim İşcan'dan alan mahallenin şu andaki durumu içler acısı halde

Giriş Tarihi: 10.6.2014
Antalya'nın merkezinde bulunan ve büyük bölümü SİT alanı ilan edilmiş olan Haşim İşcan Mahallesi, adını aldığı efsane Vali Haşim İşcan'ın kemiklerini sızlatır durum geldi. Mahalledeki metruk evler madde bağımlıları tarafından istila edildi, bölgede güven ve huzur kalmadı. Geceleri sokağa çıkmaktan korktuklarını ifade eden mahalle sakinleri, otopark haline gelen dar yollardan biriken çöp yığınlarına kadar birçok sorun ile boğuştuklarını belirtti.

MAKYAJ

Yerel seçimlerde ilk kez muhtar seçilen Halil Ay, "Geçmişte Atatürk ve Işıklar caddesi baştan aşağıya yenilendi. O pırıl pırıl caddeden bir arka sokağa geçtiniz mi sizi çöp yığınları, yıkılmaya yüz tutmuş evler ve yolunuzu kesip sizden zorla para almaya çalışan insanlar karşılıyor" dedi. Mahalledeki metruk evlerde uyuşturucu madde satışı yapıldığını ve bu maddelerin kullanıldığını söyleyen Ay, "Burası Antalya'nın kalbi, en merkezi noktası. Ayrıca bu mahalle SİT alanı ilan edilmiş bir kültür varlığı. Bu sokaklarda turistlerin gezmesi gerekirken buraları tinerciler, tehlikeli kişiler zapt etti. Çöpler evlerimizin, kapılarımızın önünde birikiyor. Sinek yuvası haline dönüştük. Böyle bir mahallenin bu duruma düşürülmesi çok yazık" dedi.

METRUK EVLER

Mahalleyi sokak sokak gezen ve sorunları anlatan Muhtar Ay, "Metruk evler her an yıkılabilir ve birçok kişinin hayatını kaybetmesine yol açabilir. Olası bir yangında bu sokaklara ne itfaiye ne de ambulans girebilir" ifadelerini kullandı. Ay, başta emniyet olmak üzere tüm yetkililerden sorunlara çözüm bulmalarını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Haşim İşcan'ın kemikleri sızlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN