DBU ( Deutsche Bundesstiftung Umwelt ) ne yapar?

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Osnabruck'deki DBU Almanya'nın ve dünyanın en büyük çevreci vakıflarından birisi. Praktik çevre sorunlarını küçük büyük tüm şirketlerle birlikte çevreci ve sağlıklı ürünlerle ve işletmelerde kullanılan ekolojik yeniliklerle çözüyor. Vakıf, maket projeleriyle çevre tekniğine, araştırmasına, iletişimine ve doğa korumasına yılda 500 bin euro ayırıyor. Bu da çevrecilik için Avrupa'daki en yüksek rakam. DBU, etkinlik kayıtlarında 1 Mart 1991'de 8 bin 200 projeyi toplamda 1.4 milyon euroyu onayladı.

OKULLAR VE GAZETELER
Çevrecilikle Kurulan Köprüler ise Türkiye ile Almanya'dan okulların ve günlük gazetelerin katıldığı, uluslararası bir çevre ve medya projesi. Almanya ve Türkiye'den 10'ar okulun ortaklığı sonucunda iki ülke gençleri bir araya gelip 'Devamlılık ve Çevre, Kültürlerarası İlişkiler ve Medya' konularını işliyorlar. Projeye Antalya'dan Özel Antalya Koleji ile SABAH Akdeniz katılıyor.

ANTALYA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ

Bu yılki projede Özel Antalya Koleji'nden Almanca Öğretmeni Kirsten Ettrich Örtel ve öğrenciler Duygu Çınar, Elifnur Kırık, Sezi Atmaca, Ekin Zorel, Öykü Zeynep Aslan, Sinem Özen, Ela Keleş, Sina Şahan, Serdar Anıl Depe, Arda Erdoğan, Elifnaz Aydın, Sude İpek Gözeten, Deniz Gündüz, Defne Oray, Dilara Alev Örtel, Devrim Özenç yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DBU ( Deutsche Bundesstiftung Umwelt ) ne yapar?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN