Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Portakalın yıldızı parlıyor

Giriş Tarihi: 11.6.2014
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), bu sene ürünü ağaçta kalan yetiştiriciye destek olmak için portakal tanıtımı çalışmaları yürütüyor. MATSO, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği "Bizim Tadımız Başka" etkinliği kapsamında vatandaşlara toplam 2 ton portakal suyu ikram etti. İlgililerin yanı sıra şarkıcı manken Tuğba Özay'ın da katıldığı etkinlikte, yerel şarkıcı Hasan Kurt konser verdi.

MANAVGAT MARKASI

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, oda olarak tüm sektörlerin yanında tarıma ayrı önem verdiklerini dile getirerek, Manavgat'ın yöresel ürünlerinin hak ettiği ilgiyi ve değeri görmesi için gayret gösterdiklerini söyledi. Manavgat portakalı için tanıtım çalışmasına başladıklarını ifade eden Boztaş, şöyle konuştu: "Hem yenen hem suyu içilen portakal, kalitesi ile Manavgat'ın en önemli ürünlerinin başında geliyor. Manavgat olarak eksiğimizin değil, fazlamızın olduğunu düşünüyoruz" dedi.

ÜRETİM ARTIYOR
Boztaş, 2013 yılında Türkiye'de 3 milyon 700 bin, Antalya'da 620 bin, Manavgat'ta ise 27 bin ton narenciye üretimi yapıldığını bildirerek, ülkede üretilen narenciyenin yüzde 16,9'unun Antalya'dan, bunun da yüzde 4,4'ü Manavgat'tan elde edildiğini belirtti. Boztaş, narenciye üretiminin geçen yıl bir önceki yıla göre yaklaşık yüzde 8 arttığını sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Portakalın yıldızı parlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN