Evcilmen'in havuzu sızdırıyor

Eski Başkan Evcilmen'in inşaatı henüz bitmeden açılışını yaptığı yüzme havuzu, tabanındaki çatlaklar nedeniyle açılamadı

Giriş Tarihi: 13.6.2014
CHP'den aday gösterilmeyen ve yerel seçimlere DSP adayı olarak katılan eski Muratpaşa Belediyesi Başkanı Süleyman Evcilmen, görev süresi içerisinde temelini attığı tam olimpik yüzme havuzunu seçim yasakları başlamadan apar topar tamamlanmadan hizmete açmıştı. Evcilmen'in DSP Genel Başkanı Masum Türker ile birlikte hizmete açtığı havuzun tabanında çatlaklar olduğu ve bu yüzden su sızdırdığı öğrenildi.

10 MİLYONLUK YATIRIM

Yaklaşık 10 milyon liraya mal edilen Yeşilbahçe mahallesindeki tam olimpik yüzme havuzunun ihale şartlarına göre 300 gün içerisinde bitirilmesi gerekiyorken, tabanında bulunan sızdırma sorunu nedeniyle halen hizmete açılamadığı bildirildi. 24 Kasım 2013 tarihinde teslim edilmesi gereken havuzun teslim tarihinin 20 Mart 2014'e uzatıldığı bu tarihten sonraki 120 gün için ise gecikme cezalı ek süre tanındığı belirtildi.

ÖNCE SIZDIRMAZLIK
Yüklenici firmanın yaklaşık 3 aydır günlük 40 bin lira ceza ödemek zorunda kaldığı havuzun yüzde 90'ının tamamlandığı ve 18 Temmuz 2014 tarihinde bitirileceği açıklandı. Muratpaşa Belediyesi ile yüklenici firma arasında imzalanan sözleşmeye göre taban fayanslarının ancak sızdırmazlık sağlandıktan sonra örülebileceği, havuz halen su kaçırdığı için fayans örme işlemine geçilemediği öğrenildi.

TABELALI AÇIKLAMA

Sızdırmazlık testinin izolasyon malzemelerinin yerine yerleştirilmesinden sonra havuza su doldurularak yapılabildiği, bugüne kadar yapılan 3 denemede de havuzun su kaçırdığının tespit edildiği yetkililer tarafından ifade edildi. Özellikle mahalle sakinlerinin havuzun bir an önce hizmete açılması için yoğun bir baskı oluşturduğu, Muratpaşa Belediyesi'nin de oluşan baskı nedeniyle havuz inşaatının girişine bilgilendirici bir tabela koyduğu görüldü.

BAŞKAN UYSAL İMZALI

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal imzalı bilgilendirme yazısında, "Sevgili Muratpaşalılar, havuz inşaatının sözleşmeye dayalı bitiş tarihi 18 Temmuz 2014 olmakla birlikte, teknik nedenlerden dolayı açılışında bir süre gecikme beklenmektedir. İnşaata ilişkin tüm sorunların giderilmesinin ardından havuzumuz sizin hizmetinizde olacaktır" denildi.

PROJE FABRİKASI
Seçim yasaklarının başlamasına 1 gün kala havuzun açılışını DSP Genel Başkanı ile birlikte yapan dönemin Belediye Başkanı ve DSP adayı Süleyman Evcilmen, törende yaptığı konuşmada, "Bu havuz 277'nci projemiz. Neredeyse her hafta bir projeyi hazırlayıp uyguladık. Bir proje fabrikası gibi bu kente hizmet ediyoruz. Antalya spor alanında en fukara kenttir. Antalya'yı tesis fukaralığından tesis zengini haline getirdik" demişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evcilmen'in havuzu sızdırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN