Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kasaplar zam beklemiyor

Ramazan'ın yaklaşmasıyla ete zam yapılacağı tedirginliği yaşatılmasına tepki gösteren Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı zam görünmediğini söyledi

Giriş Tarihi: 14.6.2014
HEP AYNI SENARYO
Her Ramazan öncesi başlatılan ete zam olacağı söylentisine tepki gösteren Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, görünürde bir problem olmadığını söyledi. Kasaplar Federasyonu için gittiği Ankara'daki toplantılarda Bakan ve üst düzey yöneticilerin katılım gösterdiğini belirten Yardımcı, ne ithal et başlatılacağı, ne de ete zam yapılacağı gibi bir gündemin oluşmadığını vurguladı.

SPEKÜLASYONDAN İBARET
Şu anda kıymayı 28 TL, kuşbaşı eti de 30 TL'den tüketiciye sunduklarını belirten Kasaplar Odası Başkanı Osman Yardımcı, "Son 3 aydır fiyatlar böyle. Piyasada dengesizlikler oluyor tabi, 1 TL artıyor, 1 TL düşüyor. Her Ramazan'a doğru böyle bir çalkantı olur. Ankara'dan yeni geldim ve orada böyle bir tedirginlik yok. Vatandaşımızın bu spekülasyonlara itibar etmemesini dileriz" diye konuştu.

YEM FİYATI DÜŞMELİ
Hayvancılık maliyetleri arttığı için zam yapılmasının da normal olduğunu ifade eden Yardımcı, saman ve yem fiyatlarının arttığını söyledi. Hayvancılık maliyetinin artmasıyla tüketiciye zam yansıtılmasının normal karşılanması gerektiğini belirten Yardımcı, "Yemde KDV'nin düşülmesini talep ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kasaplar zam beklemiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN