Eko Park'ın yeni konukları

Giriş Tarihi: 17.6.2014

Dünyanın ilk floraherpetofaunası olan Eko Park'ın yeni misafirleri olan maymunlar ziyaretçilerini bekliyor

Antalya'nın Kemer ilçesinde yer alan Eko Park'a Peru ve Guyana'dan gelen Saimiri sciureus, Cebus apella ve Saguinus midas cinsi 8 maymun ziyaretçilerini bekliyor. Yaklaşık 40 bin metrekare alana kurulu olan ve dünyanın ilk flora-herpetofauna (bitki, sürüngen ve amfibi) doku minyatür çalışması olarak gösterilen Eko Park'ı yılda yaklaşık 40-50 bin kişi ziyaret ediyor.

EKO PARK'TA YOK YOK

Türkiye'de ve dünyada türleri yok olma tehlikesi altında bulunan sürüngenler ile bitkilere ev sahipliği yapan Eko Park'ta, yüzde 97'si endemik bitkilerden oluşan yaklaşık 1,5 milyon ağaç, 2 milyona yakın kurbağa, 1,5 milyon kertenkele, 3 bin 500 yılan, 450 kaplumbağa, Nil ve Amazon timsahları, iguana, örümcekler, akrepler, bukalemunlar, porsuklar, yarasalar, sansarlar, kuşlar ve balıklar bulunuyor.

150 BİN TURİST BEKLENİYOR

Eko Park'a yeni gelen 8 maymun, ziyaretçilerin de ilgi odağı oldu. Özellikle Rus turist ve çocuklar, vahşi hayatta bile zor görülen maymunları merak ve heyecanla izliyor. Maymunlardan dördüne İdiamin, Putin, Fidel Kastro ve Puşkin isimleri verildi. Eko Park'ın kurucusu Selami Tomruk, Eko Park'ta bu yıl yaklaşık 150 bin turist ağırlamayı düşündüklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eko Park'ın yeni konukları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN