Ezber bozan motor ihalesi

Giriş Tarihi: 17.6.2014

Eski Büyükşehir Başkanı Akaydın yönetimin 42 bin 500 liraya satın alınabilecek motosikletlere bir yıl için 204 bin lira kira ödediği ortaya çıktı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde eski Başkan Mustafa Akaydın dönemine ait incelemeler büyük bir titizlikle devam ediyor. 2009-2014 yılları arasında yapılan hizmet alım ihalelerini inceleyen uzmanlar, rakamlar ortaya çıktıkça şok üstüne şok yaşıyor.

5 KATI FAZLA ÖDEME
Akaydın'ın görev süresinin dolmasına yakın bir tarihte gerçekleştirdiği bir ihale daha belediye yetkililerini hayrete düşürdü. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı'na bağlı Katı Atık Yönetim ve İşletme Şube Müdürlüğü'nde kullanılmak üzere kiralanan 17 adet motosiklete ödenen kira bedelinin, satın alma maliyetinin 5 katı olduğu ortaya çıktı.

AYLIK BİN LİRA KİRA
2013 yılı Aralık ayında yapılan ihalede Büyükşehir Belediyesi'nin, satın alma bedeli 2 bin 500 lira olan bir adet motosiklet için aylık bin lira kira ödemeyi kabul ettiği belirlendi. 2014 yılını kapsayacak şekilde gerçekleştirilen ihale kapsamında 1 adet motosiklet için yıllık 12 bin lira, 17 adet motosiklet için ise toplam 204 bin liranın Belediye'nin kasasından çıkacağı bildirildi.

YİNE PEŞKEŞ İDDİASI
Belediye yetkilileri söz konusu 17 motosikletin satın alma maliyetinin 42 bin 500 lira olduğunu aktarırken, yıllık kiralama ücretinin bu rakamın 5 katı olduğuna dikkat çekti. Tek bir motosikletin 75 günlük kiralama bedeli ile o motosikletin satın alınabileceğini hatırlatan yetkililer, daha az bir maliyet ile araçların belediye envanterine kazandırılması yerine sözde ihale ile yandaşların zengin edilmesinin amaçlandığını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ezber bozan motor ihalesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN