İstinaf Mahkemesi inşaatına ilk kazma

Yıllardır beklenen Antalya Bölge Adliye Mahkemesi (İstinaf) hizmet binasının inşaatı başladı

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Antalya Bölge İstinaf Mahkemesi hizmet binası inşaatı başladı. Yaklaşık 33 bin metrekare alan üzerinde kurulan binanın 5 kat, 2 bodrum, 1 zemin olmak üzere 106 bin metrekare kapalı alandan oluşacağını belirten yetkililer, inşaatın en geç 2016 yılında tamamlanacağı bildirildi. İnşaatın zemin çalışmaları gece gündüz devam ediyor.

İLK DERECE TEMYİZ
Antalya Barosu Başkanı Alper Tunca Bacanlı yeni adliye binasının tamamlanmasının ardından vatandaşın bekleyen işleri, dosyaları, hukukla ilgili sorunlarının daha hızlı çözüleceğini söyledi. Bölge İstinaf Mahkemesi ilk derece temyiz mahkemesi olacağından vatandaşların Ankara'ya temyize gitmeden birçok davasının burada halledileceğini kaydetti.

BÖLGEYE HİZMET

Bölge İstinaf Mahkemesi kurulmasındaki amacın, daha etkin bir kanun yolu incelenmesini sağlama hedefi olduğunu belirten Alper Tunca Bacanlı, "Bu mahkeme sadece şehrimize değil bölgesinde yer alan şehirlere de hizmet edecek. Antalya'ya yapılan bu mahkeme binası bizim dışımızda; Konya, Isparta ve Burdur'dan gelecek olan davalara da bakacak" diye konuştu.

ANTALYA 4'ÜNCÜ BÜYÜK

Baro Başkanı Bacanlı, iş yoğunluğu nedeniyle Antalya Adliyesi'nin İstanbul, Ankara ve İzmir'den sonra 4'üncü büyük adliye olduğunu kaydetti. Bu yoğunluk nedeniyle mevcut kullanılan adliye binasının 2-3 yıl içerisinde ihtiyaca cevap verememeye başlayacağını kaydeden Bacanlı eski adliye binasının yıkılacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstinaf Mahkemesi inşaatına ilk kazma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN