Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ramazan öncesi düğün patlaması

Antalya'da düğünlerini Ramazan ayı öncesi yapmak isteyen gelin ve damatlar, Ramazan arifesi 27 Haziran'a kadar tüm salonları ve havuz başlarını rezerve etti. Geçen yıla göre düğünlerde yüzde 50 artış var

Giriş Tarihi: 19.6.2014
Ramazan ayının yaz ortasına denk gelmesiyle düğün trafiğinin sıkışması, sektörde görülmemiş bir canlılık yarattı. Haziran ayında düğünler için hafta içlerinde bile boş yer kalmadı. İki bayram arası düğün yapılmaz inanışı ve aşırı sıcak geçen Temmuz ve Ağustos aylarında düğün yapmak istemeyen genç çiftler, Haziran ayında düğün yapılabilecek her mekanı kiraladı. Düğün salonları ve otellerde tek boş gece ise Ramazan arifesi olan 27 Haziran. Düğün salonları ile otellerde Ramazan ayı ise boş görünüyor.

ARTIŞ YÜZDE 50

Müzisyenlerinden mekan süslemecilerine, çiçekçilerden gelinlikçilere kadar birçok esnafın yüzünün güldüğü Haziran ayında, geçen yıla göre yüzde 50 daha fazla düğün yapılıyor. Belediyelerin nikah dairelerine başvurular devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi'nin nikah memurları geçen yıl 1-27 Haziran'da 198 çiftin nikahını kıymışken, bu yıl 163 başvuru yapıldı.

RANDEVU TALEBİ GİDEREK ARTIYOR

Muratpaşa Belediyesi'nde geçen yıl 296 nikah kıyılmışken, Haziran ayında şu ana kadar yapılan başvuru sayısı 250. Konyaaltı Belediyesi'nde ise 1 Haziran- 9 Temmuz arasında 128 müracaat olmuş, bu yıl 1- 27 Haziran'da 117 müracaat yapılmış. Antalya'da en fazla 'yıldırım nikahı' kıyılması talep edilen ilçe Kepez'e bakıldığında, geçen yıl 375 nikah kıyılmışken bu yılın ilk 12 gününde 310 başvuru yapılmış.

ŞEHİR OTELLERİ HAREKETLENDİ

Turizm camiasında haziran ayındaki düğün talebi patlamasından en çok kent merkezindeki otellerin faydalandığını belirten Akdeniz turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Yusuf Hacısüleyman, otellerde özellikle hafta sonlarının boş geçmediğini söyledi. Müslüman ülkelerden gelen turistlerin Antalya otellerinde düğün yaptığına henüz şahit olmadığını belirten TÜROFED Başkanı Osman Ayık, kent merkezindeki otellerin Antalyalıların alışkanlıklarına göre hareket ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ramazan öncesi düğün patlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN