Konyaaltı sahili için verilen söz tutuluyor

Giriş Tarihi: 20.6.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in Konyaaltı sahilini halka ücretsiz açmak için başlattığı çalışma sona geldi. Plajlar 22 Haziran Pazar günü düzenlenecek törenle açılacak

Antalya Konyaaltı sahili, Pazar günü gerçekleştirilecek açılışa hazırlanıyor. İnternet, şezlong, şemsiye, sehpa, tuvalet ve duş hizmetlerinin ücretsiz olacağı Konyaaltı sahilinde hummalı bir çalışma sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bu yaz Konyaaltı'nda Büyükşehir farkının hissedileceğini ifade etti.

ENGELSİZ KONYAALTI

Türel çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi: "10 ayrı plaj bölgesine ayırdığımız sahilde, her plaja 1 büfe yerleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın ayakları yanmadan denize ulaşmalarını sağlayacak ahşap yollar oluşturuyoruz. Sahil boyunca 4'erli 30 duş ve yeni soyunma kabinleri yapıyoruz. Her plajda enerjisini güneşten alan enerji üniteleri yer alacak. Bu noktalarda isteyen cep telefonu ya da tablet bilgisayarını şarj edebilirken, ücretsiz kablosuz internet hizmetinden faydalanabilecek." Konyaaltı'yı engelsiz plaj haline getirdiklerini belirten Başkan Türel, engelli vatandaşların deniz nimetinden en rahat şekilde faydalanabilmeleri için düzenlemeler yaptıklarını anlattı. Sahili ışıklandıracaklarını da belirten Türel "Sahilin gece karanlığa teslim olmasına izin veremezdik. Elektrik tesisatı bulunmadığı için 5 kilometrelik sahilde baştan sona yeni bir elektrik tesisatı kurduk. Elektrik direklerinin montajını yaptık. Sahili gece 36 projektörle gündüz gibi aydınlatacağız. Olası kesintilere karşı önlem alarak jeneratör de yerleştireceğiz" dedi.

BİLGİ KİRLİLİĞİ
Öte yandan Konyaaltı sahilini işletme yetkisini elinde bulunduran Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden ANET'in Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, sahilde verilecek hizmetler hakkında kasıtlı bir bilgi kirliliği yaratıldığını söyledi. Özellikle sosyal medya üzerinden yayılan yalan haberler ile vatandaşların yanlış yönlendirildiğini ifade eden Dinçmen, sahilde verilecek hizmetler ile ilgili en küçük ayrıntının bile düşünüldüğü belirtti. Dinçmen, "Kasıtlı bir algı çalışması yapılıyor" dedi.

HERŞEYİN YERİ BELLİ
Sahile konan şezlong ve şemsiyelerin yerlerinin sabit olacağını ve hiç kimsenin bu üniteleri başka bir yere taşıyamayacağını ifade eden Dinçmen, "Tüm ünitelerin yerleri belli. Kimse bu kurallarını dışına çıkamayacak. Biz sahilde belli bir düzen sağlamayı amaçlıyoruz. Her sahilde özel güvenliklerimiz ve temizlik personelimiz olacak. Şezlonglar sabah saatlerinde plajdaki yerlerine konacak, kapanış ile birlikte toplanıp kapalı alanlarda muhafaza edilecek. Hiç kimse üniteleri alıp, istediği yere taşıyamayacak" ifadelerini kullandı.

KİMLİK İSTENMEYECEK

Konyaaltı sahilindeki tüm ünitelerden vatandaşların ücretsiz olarak faydalanacağının altını çizen Dinçmen, iddia edildiği gibi şezlongların halka kimlik karşılığı verilmeyeceğini vurguladı. Bu tür haberleri yayanların hizmetin önünü tıkamak isteyen kişiler olduğunu aktaran Dinçmen, "Bunlar asılsız iddialar. Şezlong ve şemsiye hizmeti vatandaştan hiçbir şey talep edilmeden verilecek. Kimlik alınacağı, bu kimlikler üzerinde çeşitli işlemler yapılacağı büyük bir yalan" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı sahili için verilen söz tutuluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN