Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TUBİM sayesinde izleme yapılacak

Uyuşturucu bağımlılığının önüne geçmek amacıyla hizmet veren TUBİM'in Antalya bürosu hizmete açıldı. Açılışta tedavisi tamamlanan gençler tiyatro oyunu sergiledi

Giriş Tarihi: 20.6.2014
Muratpaşa Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) Antalya Temas Noktası hizmete açıldı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü arkasında yer alan ve Türkiye'nin en sosyal ve kapsamlı binasının açılışı, Muratpaşa Belediyesi'nin eski ve yeni başkanlarını da biraraya getirdi.

HER ALANDA MÜCADELE

Narkotik Büro Amirliği'nin, 'Bir Bağımlı Bir Hayat' adlı projesi ile tedavisini tamamlayan Seçil Aşık'ın teşekkür konuşmasıyla başlayan açılışta, Vali Sebahattin Öztürk tarafından desteklerinden dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eski Başkan Süleyman Evcilmen ve Emniyet Müdürü Cemil Tonbul'a teşekkür plaketi verildi. Vali Öztürk, uyuşturucu ile mücadelenin her alanda sürdüğünü belirterek "Gençlerimizin tedavisi için 50 yataklı AMATEM merkezinin yapımına kısa sürede başlayacağız" dedi. Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal ise uyuşturucuyla mücadelenin sosyoekonomik boyutları olduğunu hatırlatarak "Sosyal ve ekonomik tedbirleri bir arada düşünmek zorundayız. Suçun gelişeceği sosyal tedbirleri sanat, spor ve meslek edindirme kurslarıyla yenebiliriz" diye konuştu. Emniyet Müdürü Cemil Tonbul da açılışı yapılacak olan TUBİM Temas Noktası'nın örnek bir merkez olduğunu söyledi.

'BİR BAĞIMLI BİR HAYAT'
Açılışta, Narkotik Büro Amirliği'nin, 'Bir Bağımlı Bir Hayat' adlı projesi ile tedavileri geçen yıl tamamlanan 3 genç "Hayattan Bir Kesit" adlı tiyatro oyununu sahneledi. Uyuşturucudan kurtulan S.A'nın yazıp yönettiği oyun izleyenlerini gözünü yaşarttı. 20 dakikalık oyunda yer alan gençler TUBİM sayesinde spora, sosyal etkinliklere katılarak kendilerine yeni bir hayat kurduklarını kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TUBİM sayesinde izleme yapılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN