Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Konyaaltı halka peşkeş çekildi'

Giriş Tarihi: 23.6.2014

Milli Emlak'tan kiralanarak ücretsiz plaj hizmetleri verilen Konyaaltı'nda açılış yapan Türel, plajı halka peşkeş çektiklerini söyledi

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ücretsiz şemsiye, şezlong, tuvalet, soyunma kabini, duş ve internet hizmeti sunduğu Konyaaltı Plajı'nın açılışını engelli plajında yaptı. Milletvekili Sadık Badak, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve eşi Ebru Türel ile birlikte açılışa katılan Başkan Türel, Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne yıllık 1 milyon TL bedel ödeyerek plajı aldıklarını açıkladı. Hizmetlerin ücretsiz olmasından dolayı bu bedeli karşılamanın mümkün olmadığını belirten Türel, "Halkımızın hizmetine olunduğunda hiçbir zaman maddiyatı düşünmeyiz. Halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğunu düşünen bir anlayış içindeyiz" dedi.

HİZMETLER ÜCRETLİYDİ

Plajın güvenlik ve temizliğinin de Büyükşehir sorumluluğunda olduğunu vurgulayan Türel, bugüne kadar milyonlarca TL'lik yatırım hizmetlerinin açılışını yapmışken, bu açılışın farklı bir anlam taşıdığına işaret etti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bakanların katıldığı açılışlara imza atmışken plaj açılışı düzenlenmesinin manasını anlatan Türel, "Bugüne kadar Konyaaltı sahilinde halkın aldığı hizmetler ücretliydi. Şezlonga, şemsiyeye, tuvalete bedel ödenirdi. Şimdi halkımız sahilin tüm güzelliklerinden hiçbir hizmete tek kuruş ödemeden yararlanacak hale geliyor. Seçim döneminde, 'Türel başkan seçilirse Konyaaltı Plajı'nı sermayeye peşkeş çeker' diyenler vardı. Şimdi bunu söyleyenler, bu plajdan yararlanınca umarım utanırlar. Evet, biz bu plajı peşkeş çektik, halkımıza peşkeş çektik" diye konuştu.

ENGELLİLERE ENGEL YOK

Başlangıçta 7 bin şezlong, 3 bin 500 şemsiye ile sehpa, 10 adet de engellilerin özel platformlarından denize kadar ulaşabilecekleri engelli şezlongu kurduklarını açıklayan Türel, engellilerin plaja inmeleri için 6 derecelik standart platform, engelli tuvaleti ile soyunma kabinlerini hizmete soktuklarını duyurdu. Bugüne kadar engellilerin denize ulaşmalarının engelli olduğunu belirten Türel, engelli vatandaşların hayır dualarının en büyük mükafat olduğunu söyledi. Açılışın güzel bir buluşma olduğunu ifade eden Türel, "Antalya halkı ile turistlere, bu kadar özendiğimiz Antalya'nın mücevherini emanet ediyoruz. Burada en kaliteli hizmeti sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz halkçılığın halka hizmet olacağını hep ifade ettik. Halkçılık sözle değil, hizmetle olur" dedi.

ENGELLİLERE ÖZEL HİZMET
Engelli plajında engellilerin memnuniyetini soran Türel, engelli bir gence şezlonguyla denize girmesi için yardım etti. Plaja girişte ve çıkışta vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Türel, sık sık teşekkürleri kabul etti. Açılış törenin sonunda Milletvekili Sadık Badak da, bu hizmetinden ötürü Menderes Türel'in elini sıkarak teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Konyaaltı halka peşkeş çekildi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN