Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manavgat masmavi oldu

Giriş Tarihi: 23.6.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesinde Mavi Bayrak almaya hak kazanan 44 plaj ve 81 tesis, Mavi Bayraklarını Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) organizasyonunda törenle aldı. TÜRÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Cenk Beyaz, Türkiye'nin uluslararası Mavi Bayrak organizasyonuna 19 yıl önce katıldığını belirterek, "Ülke olarak Mavi Bayrak sıralamasında İspanya ve Yunanistan'ın ardından üçüncü sıradayız. Hedefimiz kaliteden ödün vermeden gelecek yıl ikincilik ardından da birinciliktir. Türkiye'de bu yıl 397 plaj ödül almaya hak kazanmıştır" dedi.

REKORTMEN ANTALYA

Beyaz, "Antalya 197 plaj, 6 marina ve 4 yat sayısı ile Türkiye'nin yarısını bünyesinde bulundurmaktadır. Hatta diğer illerden farklı olarak bir plaj üzerinde birden fazla Mavi Bayraklı işletme bulunduğundan, toplamda 289 işletme Mavi Bayrak ödülü almaya hak kazanmıştır. Bir diğer önemli istatistik ise, dünyada Mavi Bayrağı en fazla olan kent Antalya'dır. Antalya'nın en fazla Mavi Bayrağı olan ilçesi Manavgat'tır" bilgisini verdi.

GÖNDERE ÇEKİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından Manavgat'ta Mavi Bayrak alan tesislere bayrakları verilirken, yetkililer temsili Mavi Bayrağı sahilde göndere çekti
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manavgat masmavi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN