Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jet imamlar hız kesecek

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Antalya İl Müftülüğü yaklaşmakta olan Ramazan ayı ile ilgili tüm hazırlıklarını tamamladıklarını duyurdu. 'Hiç kimse kimsesiz kalmasın, bu Ramazan ve her zaman' teması adı altında bir takım çalışmalar yapacaklarını belirten Müftü Osman Artan, kalabalık içerisinde yalnız kalan insanlara sahip çıkıp iletişim kurmayı hedeflediklerini ifade etti.

İMAMLAR TAKİPTE
Teravih namazlarını çok hızlı kıldıran imamlara uyarılarda bulunduklarını aktaran Artan, "Çok hızlı namaz kıldırmak suretiyle namazın bazı kurallarının ihmal edilmesi doğru bir şey değildir. Fakat cemaati de sıkmamak için salavatlarda eksiltmeye gittik. Namazdan çalmak diye tabir edilen namazın tadili erkanından her hangi bir şekilde bir eksiltme olmayacak. Hiç kimse namazın tadili erkanı ihmal edemeyecek" dedi.

RAMAZAN SORULARI

Kazım Özalp Caddesi civarında kadın ve erkekler için ayrı ayrı iletişim merkezleri açacaklarını belirten Artan, bu merkezlerde görev yapacak personelin vatandaşın dini sorunlarına cevap vereceğini ifade etti. Artan, "Burası deniz kenti olduğu için sık sık 'Denize girersem orucum bozulur mu?' şeklinde sorular alıyoruz. Oruçluyken denize girilebilir fakat deniz suyunun hiçbir şekilde vücuda girmemesi lazım. Ayrıca oruçlu iken banyo yapmanın sakıncaları hakkında sorular geliyor. Yine aynı şekilde banyo sırasında su vücudumuzun dışında kalırsa orucumuz bozulmaz" şeklinde konuştu.

HER CAMİNİN ÖKSÜZÜ OLSUN

Fitre ve zekat vermek isteyenlere makbuz karşılığında aracılık yapacaklarını ve yardımları doğru ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını söyleyen Artan, 'Her caminin bir öksüzü olsun' projesini de hayata geçirip, yardıma muhtaç çocukları eğitim gibi önemli giderleri karşılamak istediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Jet imamlar hız kesecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN