Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rögar kapağı hırsızları muhtarı çileden çıkardı

Balbey Mahallesi'ne dadanan rögar kapağı hırsızları, Muhtar Abdullah Uyaroğlu ve mahalle sakinlerini canından bezdirdi. Rögar kapaklarını gündüz vakti çalan hırsızlar ise bulunamıyor

Giriş Tarihi: 24.6.2014
Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Balbey mahallesine dadanan hırsızlar mahalle sakinlerini ve muhtarı canından bezdirdi. Gündüz vakti demir bahçe kapısını kapıyı kıran, rögar kapaklarını çalan hırsızlar bulunamıyor. Muhtar Abdullah Uyaroğlu, "Çalınan rögar kapağı ölümle sonuçlanabilir. Allah korusun bir buçuk metre derinliğindeki rögar çukurlarına bir çocuğun düşmesi halinde sağ çıkması imkansız" diyerek tepkilerini dile getirdi.

GÜNÜN HER SAATİ

Mahallede her gün bir rögar kapağı hırsızlar tarafından çalınıyor. En son muhtarlık önünde yer alan 40 kilo ağırlığındaki kapak gündüz vakti saniyeler içinde çalındı. Mahalle halkı olan bitene inanmak istemedi. Mahalle Muhtarı Abdullah Uyaroğlu ise çalınan rögar kapağı sayısının 100'ü geçtiğini bildirdi. Kapak çalındıktan sonra rögar çukurunun bubi tuzağına dönüştüğünü belirten Muhtar Uyaroğlu, "Bizim mahallemizde çocuklar sokakta oynar. En çok korktuğumuz şey kapak çalındıktan sonra içine bir çocuğun düşmesi" diyerek tepkilerini dile getirdi.

BAŞINDA NÖBET TUTUYOR

Uyaroğlu her çalınan kapağın ardından kimsenin kaza yapmaması, çocukların rögar çukuruna düşüp can vermemesi için nöbet tuttuklarını söyledi. ASAT'a durumu bildirir bildirmez nöbetçi ekibin anında olaya müdahale ettiğini de belirten Uyaroğlu, "Ekipler 10 dakika içinde gelip yeni kapak takıyor. Böylece rögar cinayeti önleniyor. En çok korktuğum rögar kapağının çalınmasından haberimin olmaması Bir yıl içinde mahallemizde onlarca kapak çalındı. Bir tek hırsız bile yakalanmadı" diye üzüntülerini dile getirdi.

KAPILARI SÖKÜYORLAR
Muhtar Uyaroğlu, mahallelerinde sadece rögar kapakları değil demir kapıların da çalındığını söyledi. En son komşuları Süleyman Sarı'nın demir kapısının hırsızlar tarafından söküp götürüldüğünü söyleyen Uyaroğlu, "Vatandaş canını, malını korumak için evinin girişine demir kapı yaptırıyor. Hırsız demir kapıyı yerinden söküp götürüyor. Olacak iş değil" diyerek üzüntülerini dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rögar kapağı hırsızları muhtarı çileden çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN