İhraç edilen CHP'li açlık grevi yapacak

CHP Antalya'da 30 üyenin ihraç edildiği ileri sürüldü. Yerel seçim öncesi partide karışıklığa yol açtıkları iddia edilenlerden Demiröz, bu kez süresiz açlık grevine başlayacağını duyurdu

Giriş Tarihi: 25.6.2014
CHP İl Başkanlığı'nın, 30 Mart yerel seçimleri öncesi parti içerisinde karışıklığa yol açtıkları iddiası ile yaklaşık 30 kişiyi partiden ihraç ettiği belirtildi. Muratpaşa Belediyesi eski Başkanı Süleyman Evcilmen yerine önce Sultan Yeğen'in ardından da Ümit Uysal'ın aday gösterilmesi ile başlayan süreçte parti içerisinde çok sert kavgalar yaşanmış, bir grup Evcilmen yanlısı parti binasını işgal ederek, binaya giriş çıkışları engellemişti.

BİNA BASANLAR

Yaşananlar hakkında soruşturma başlatan İl Başkanlığı, parti binasını işgal eden ve parti aleyhinde sosyal medyada paylaşımlarda bulunanları ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk etmişti. Disiplin Kurulu üyeleri yaptıkları incelemeler sonunda söz konusu kişilerin partiden ihraç edilmesine karar verdi. İhraç edilenler arasında yer alan Burhan Demiröz, Adil İlgin, Gülsüm Güney ve Saliye İlgin ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Suçlarının il binasını basmak ve Süleyman Evcilmen adına DSP'ye çalışmak olduğunu belirten Demiröz, "Ben 2 bin lira maaş ile Evcilmen'in seçim çalışmalarında işçi olarak çalıştım. Biz il binasını basmadık. Biz oraya gittiğimizde il yöneticileri oradaydı. Onların da çoğu AK Parti'ye geçti. Görevlerini yapıp gittiler" dedi.

KÖK GEREĞİNİ YAPSIN

Erdal Öner'in Kepez'den aday gösterilmemesi için çok mücadele ettiklerini fakat hiç kimsenin uyarılarını dinlemediğini aktaran Demiröz, "Kepez'de çok mücadele ettik, Erdal Öner gelecek diye, dediğimiz oldu. Hep biz haklı çıktık. Hala haklı olduğumuz için bizi istemiyorlar. Kepez'de CHP'yi üçüncü parti yaptılar. Hesap verecek olan İl Başkanı'dır. Seçimden önce 'Kepez'de CHP'yi birinci parti yapmazsam gereğini yapın' dedi. Hadi yap gereğini o zaman. Kalktı bizi ihraç etti. Biz utanıyoruz bu demeçleri vermeye ama onlar utanmıyor. Almış olduğu il yöneticilerinin tümünün belediyede elleri var, yeğenleri var, kardeşleri var. İşe gitmeden maaş alanlar vardı" şeklinde konuştu.

BİZİM ÇIKARIMIZ YOK

Yerel seçim öncesi Erdal Öner'in Kepez'den CHP adayı olarak gösterilmesi üzerine ilçe teşkilatı önünde açlık grevi yapan Demiröz, ihraç edilmelerini yine açlık grevi yaparak protesto edeceklerini ve bu seferki eylemin süresiz olacağını ifade etti. Yapılanların yıldırma politikası olduğunu söyleyen Demiröz, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: "AK Parti'ye o kadar geçiş oldu. İl Başkanı çıkıp tek kelime laf etmedi. Şimdi bizim için de çürük elma diyecek. Çünkü bizim alacak ihalemiz yok."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İhraç edilen CHP'li açlık grevi yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN