Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eşkıya sahile indi

Şehir eşkıyaları Konyaaltı sahilinde verilen hizmetleri engellemek için iğrençliğin sınırlarını aştı. Hidrofor boruları kesildi, tuvaletler taşla tıkandı, kapılar kırıldı

Giriş Tarihi: 27.6.2014
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Konyaaltı sahilinde başlattığı ücretsiz şezlong, şemsiye, duş ve tuvalet hizmeti, kötü niyetli kişilerin hışmına uğradı. Şehir eşkıyaları lavabolarda bulunan tasları çaldı, soyunma kabinlerinin kapılarını kırdı. Sahilde oluşan güzel manzaraya gölge düşürmek isteyen magandalar tuvalet ihtiyaçlarını tuvalet dışında her yere yaparak binlerce turistin ziyaret ettiği sahilde iğrenç manzaraların oluşmasına neden oldu. Duşlara tazyikli su gönderen hidroforların borularının kesilmesi ise akıllara sabotaj ihtimalini getirdi.

AMAÇ HİZMETİ AKSATMAK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından törenle hizmete açılan Konyaaltı sahilinde kötü niyetli kişilerin vatandaşlara yönelik hizmetleri engelleme çalışmaları iğrenç boyutlara ulaştı. Sahil personeli karşılaştıkları manzaralar karşısında 'Yeter artık' dedi. Büyükşehir yetkilileri sahilde hizmetin aksamasına yönelik bilinçli eylemlerin yapıldığına dikkat çekti.

KASITLI YAPILIYOR

Hemen her sabah tuvaletleri rezil bir halde bulduklarını aktaran ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, tuvalet giderlerinin kum, taş ve cam parçaları ile kasten tıkandığını ifade etti. Belediye çalışanlarının vatandaşın mağdur olmaması için hemen harekete geçtiğini ve sorunları kısa sürede çözdüğünü ifade eden Dinçmen, "Karşılaştığımız manzaralar inanılır gibi değil. Bunlar istenmeden yapılacak şeyler değil. Kasıtlı olarak yapılıyor ve vatandaşın hizmet alması engellenmeye çalışılıyor" dedi.

BORULAR KESİLDİ

Soyunma kabinlerinin kapılarının kırıldığını da söyleyen Dinçmen, yaşanan son olayın sabotaj ihtimalini güçlendirdiğini ifade etti. Duşlara bağlı su tanklarının tazyikli su göndermesi için kurulan hidrofor sisteminin borularının kesici bir alet ile parçalandığını açıklayan Dinçmen, "Söz konusu borular kasten kesilmiş. Açık bir şekilde hizmetler sabote ediliyor. Fakat ekiplerimiz tahrip edilen yerlere en kısa sürede müdahale ederek gerekli çalışmaları yapıyor. Henüz halkımız bu yapılanlardan dolayı bir mağduriyet yaşamadı. Fakat yapılanlar gerçekten çok çirkin şeyler" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşkıya sahile indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN