Durmasür Erkan'a fena yüklendi

CHP'de muhaliflerin yaptığı toplantıya 'illegal' diyen Muratpaşa İlçe Başkanı Erkan'a, toplantıyı düzenleyen komite adına Durmasür sert cevap verdi

Giriş Tarihi: 28.6.2014
CHP Antalya İl Başkanı Devrim Kök ve yönetimine karşı muhalif tutum sergileyen bir grup partilinin, yerel seçimlerde elde edilen başarısızlığın nedenlerini tartışmak için Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde (ATİK) düzenlediği toplantı hala tartışılıyor. Muhalif partililerin yaptığı toplantıyı illegal bir girişim olarak niteleyen CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan'a, ATİK toplantılarını düzenleyen komite adına Recep Durmasür cevap verdi.

GAFLETE DÜŞTÜ

Yazılı bir açıklama yaparak Erkan'ın söylediklerine cevap veren Durmasür, "Legalini yapamazsanız illegalite hak olur" dedi. "Muratpaşa İlçe Başkanı üzerine vazife olmayan bir çıkışla, 30 Mart seçimlerinde Antalya'da hezimete uğramış il yönetimini ve başkanını savunma gafletine düşmüştür" diyen Durmasür, yapılan uyarıları dikkate almayan bir anlayışın partiyi getirdiği noktayı kabul edebilmelerinin mümkün olmadığını belirtti.

YAZIKLAR OLSUN

Açıklamalarına "Danışma toplantılarını yetkiliyim diyen organlar yapmazsa, bir grup partili çıkar böyle bir toplantı yapar. Buna da hiç kimse karışamaz" şeklinde devam eden Durmasür, "Bu toplantıya katılanların hepsi partilidir ve partimizin çeşitli kademelerinde görev yapmış kişilerdir. Bu toplantıyı illegal diye nitelendirenler önce kendilerine baksınlar. Darmadağın olmuş bir il yönetimi mi legal, ilçe kongrelerine dahi katılma cesaretini gösteremeyen başkanlık koltuğunu hala işgal eden İl Başkanı mı legal? Partimizi bu durumdan nasıl kurtarabiliriz diye toplantı yapanlar illegal öyle mi? Yazıklar olsun. İlçe kongrelerini dahi toplayamaz hale gelmiş yönetimlerin itibardan söz etmeye hakları olamaz" ifadelerini kullandı.

KÖKTEN DEVRİMCİLER

CHP'nin her geçen gün biraz daha kan kaybettiğine dikkat çeken Durmasür, sözlerine şu şekilde devam etti: "Seçim sonrası yaşanan AKP transferleri, kökten devrimcilerin AKP saflarına katılmaları bu yönetimlerin ne kadar kökten partici olduklarının en somut göstergesidir. Gerçek partililerimiz ve halkımız partisine sahip çıkacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Durmasür Erkan'a fena yüklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN