Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Raftingçinin umudu Antalyalılar

Rafting alanında tur düzenleyen acenteler, Antalyalıları bu aktiviteye çekmek için cazip kampanyalar düzenlemeye başladı

Giriş Tarihi: 29.6.2014
Geçen yıllara göre yüzde 20 düşüş yaşanan Köprülü Kanyon rafting parkuruna çalışan acenteler, Antalyalıları çekmek için kampanyalarla rekabete girişti. Kent merkezinden 100 km uzaklıktaki parkura kendi aracıyla gelene 25 TL, servis tercih edenlere 40 TL'lik paket hazırlayan acenteler, bu bedel karşılığında 14 km parkurda rafting heyecanı ve öğle yemeği veriyor.

TURİSTİN KAR MARJI DÜŞTÜ

Yüksek sezona girilmesine rağmen eski kar marjlarının kalmadığını belirten Antalya Rafting sahibi Mustafa Şahin, büyük bir acentenin bin turist getirip ancak 3 bin dolar ciro yapabildiğini söyledi. Tekrar müşterisinin aynı ekstra ürünü almak istemeyişi ve alım gücü düşük turist profilinin gelmesi nedeniyle eskisi gibi kar edilemediğini anlatan Şahin, "Otobüs ve rehber ücretini kurtaran mutlu oluyor. Herkes otellerin en pahalı olduğu ve kaliteli turistin geleceği Temmuz-Ağustos ayını bekliyor" dedi. Acentelerin turiste ekstra bir ürün satmakta zorlanması üzerine yerli turiste talebin de arttığını belirten Şahin, bu sezonun biraz daha yavaş geçtiğini söyledi. Şahin, tekrar müşterisini bölgeye çekebilmek için yeni aktiviteler yaratmak gerektiğini de vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Raftingçinin umudu Antalyalılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN