Sabotaj şüphesi

Giriş Tarihi: 1.7.2014

Antalya'nın Kumluca ilçesindeki Adrasan'da çıkan orman yangınının ardından güvenlik güçleri dört koldan soruşturma başlattı. Piknik ateşi ve sabotaj üzerinde yoğunlaşıldı

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı Adrasan mahallesinde çıkan orman yangınının ardından jandarma ve polis soruşturma başlattı. Yangının çıktığı bölgeye giden yolu gören işyeri kameralarının görüntüleri incelemeye alındı. Soruşturmada, piknik ateşi ve sabotaj üzerinde yoğunlaşıldı.

GÖRÜNTÜLER İNCELENİYOR

Adrasan yangınının ardından güvenlik güçleri yangının ilk çıktığı noktayı tespit etti. Yangının kasten mi çıkarıldığı yoksa kaza ile mi çıktığını soruşturan güvenlik güçleri tüm ihtimaller üzerinde duruyor. Esnafa ait ve yangının ilk çıktığı piknik alanına giden yolu gören güvenlik kameralarının görüntülerini inceleyen güvenlik güçleri, o gün bölgeden geçen araç ve motosiklet plakalarını tek tek tespit ederek incelemeye aldı.
İSİMLERİ TESPİT EDİLİYOR

Güvenlik güçleri piknik bölgesine giden araçların plakaları ile birlikte içinde bulunan kişilerin isimlerini tespit etmeye çalışıyor. İsim tespitinin ardından çalışmanın genişletileceğini belirten güvenlik güçleri, "Her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak olayı titizlikle araştırıyoruz. Eğer yangın kasıtlı veya kaza ile çıkartılmışsa kim ve kimlerin yaptığını mutlaka bulacağız" dedi.

PİKNİK YAPMAK YASAKLANDI
Öte yandan bölgede ormanlık alanda piknik yapmak yasaklandı. Jandarma ve polis, ormanlık alana giden araçlara izin vermiyor. Safari turları ise denetlenmeye başlandı. Öte yandan 3 bin yatak kapasiteli Adrasan'daki turizm esnafı devletin kendilerine uzattığı yardım eline teşekkür etti. Bölge halkı ve esnafı, ikinci bir felaketin yaşanmaması için de dikkatli olunmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabotaj şüphesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN