Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'dan Mostar'a köprü

Giriş Tarihi: 2.7.2014
Antalya Ticaret Borsası, Bosna Hersek'e çalışma ziyaretinde bulundu. ATB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Hüseyin Cahit Kayan, Antalya Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı'nın bulunduğu heyette, ATB yönetim kurulu, meclis ve komite üyesi işadamları yer aldı. Ekonomik ve ticari alanda yapılabilecek çalışmaların ele alındığı ziyarette ATB heyeti, Mostar Ticaret Odası Müdürü Zeljana Bevanda ile bir araya geldi.

DÜNYAYA AÇILAN PENCERE

Görüşmede Ali Çandır, "Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi Antalya'dan geliyoruz" dedi. Antalya'nın tarım ve turizm olmak üzere iki lokomotif sektöre sahip bir şehir olduğunu belirten Çandır, "Karşılıklı ticaret rakamları çok tatmin edici değil. Türkiye Bosna'da ithalat ve ihracatta 8'inci sırada. Umarız iş aleminin karşılıklı iletişimi ile ticari ilişkilerimiz gelişir" dedi.

YATIRIM BEKLİYORLAR

Mostar Ticaret Odası Müdürü Zeljana Bevanda, 1992-1995 yıllarında yaşanan savaş sonrasında ithal eden bir ülke haline geldiklerini belirterek, "Şimdi bazı ürünlerimizi ihraç eder hale geldik. Türkiye'den gelecek yatırımlar bizleri memnun edecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'dan Mostar'a köprü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN