Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan'ın uyanıklığı

Antalyaspor eski başkanı Akıncıoğlu'nun futbolculara, özel maddeli sözleşmeleri imzalattırması sayesinde mevcut yönetimin önemli zaman kazandığı belirlendi

Giriş Tarihi: 2.7.2014
Antalyaspor'da önceki başkan Hasan Akıncıoğlu döneminde sözleşme imzalayan futbolcuların bu güne kadar alacakları nedeniyle başvuru yapamamasının nedeni ortaya çıktı. Akıncıoğlu, sezon içinde futbolcuların bu türlü bir girişimde bulunamaması için sözleşmelerine özel bir madde koyduruyor ve "Alacakları nedeniyle sözleşme bitiş tarihi olan 31 Mayıs'tan önce federasyona başvuramaz" maddesi ekletiyordu.

GEÇMİŞTE ÖRNEĞİ VAR

Bu sözleşmeye imza atan oyuncular da sezon bitmeden federasyonun kapısını çalamıyordu. Antalyaspor'un daha önce küme düştüğü sezonda hatırlanacağı gibi kaleci İlker Avcıbay, futbolcular Ali Cansun ve Levent Kartop'un başını çektiği grup sezon bitmeden alacakları için federasyona başvurmuş, takım içinde yaşanan olumsuz hava nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşanmış ve bu durum diğer oyuncuları da etkilemişti.

İKİ SÖZLEŞME ARASINDAKİ FARK
Antalyaspor'da daha önce yaşanan bu deneyim göz önüne alınarak yapılan sözleşmelerde, sezon bitmeden başvuru yapılamaması, mevcut yönetimin de elini güçlendirip para bulunması için zaman kazandırdı. Mevcut başkan bazı futbolculara 'takım küme düşerse serbest kalır' maddesi içeren sözleşme imzalatırken, Hasan Akıncıoğlu'nun 'uyanıklığı' sayesinde para bulmak ve futbolcuları elinden kaçırmamak için önemli ölçüde zaman kazanmış oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan'ın uyanıklığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN