Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş dünyasını elektrik çarptı

ATSO Başkanı Budak, Meslek Komiteleri'nin elektrik dağıtım şirketinin uygulamaları nedeniyle rahatsız olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 2.7.2014
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Çetin Osman Budak, ATSO Meslek Komiteleri'nin Antalya'daki elektrik dağıtım şirketinin uygulamalarından rahatsız olduklarını söyledi. Elektrik Dağıtım şirketi ile ilgili konuları Mayıs ayı meclis toplantısında da dile getirdiğini belirten Budak, "Şirketin faaliyetleri ve uygulamaları ile önemli sıkıntılar yaşandığı çok açık. Oda olarak bu konuda bir çalışma yapıyoruz, dosya hazırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde şirket yetkilileri ile bir araya gelip sorunlara çözüm arayacağız" dedi.

ŞİKAYETLER DAĞ GİBİ
Meslek komitelerinden elektrik dağıtım şirketi uygulamaları hakkında çok sayıda şikâyet geldiğini belirten Budak, "En çok şikayet yeni abonelik ve abonelik devirlerinde yaşanan sorunlar geliyor. Önceki abonenin borcunu ödemezsen elektrik yok" dedi. Bir başka şikayet konusunun da tüketicilere imzalatılmak istenen perakende satış sözleşmelerinde tüketicinin başka bir tedarikçi ile anlaşmaması için tek taraflı olarak 2 yıl süre sınırı konuluyor olması şeklinde açıklayan Budak, tarım sektöründe faaliyet gösteren meslek komitelerinin de şirket uygulamalarından dertli olduğunu kaydetti.

ŞİRKETLE GÖRÜŞÜLECEK
Meslek komitelerinden gelen tüm şikayetleri 24. Grup Meslek Komitesi önderliğinde hazırladıkları dosyayı önümüzdeki günlerde ilgili dağıtım şirketi yetkilileri ile paylaşacaklarını ifade eden Budak, "Şirket yetkilileri ile bahsedilen sorunlara çözümler üreteceğimizi ümit ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyasını elektrik çarptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN