Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizcilerin bayramı

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, Antalya ile ilçelerinde büyük bir coşku içinde kutlandı

Giriş Tarihi: 3.7.2014
Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi'nce Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla Yat Limanı'nda düzenlenen etkinlikte önce 50 metre yüzme, dalarak çıpa çıkarma ve yağlı direkten bayrak alma yarışları yapıldı. Balıkçılar ise pancar motorlu tekneleriyle yarıştı. Renkli görüntüler oluşan mücadeleleri özellikle turistler heyecanla izledi.

EĞLENCELİ YARIŞMALAR

Yüzmede Ömer Ok, çıpa çıkartmada Hasan Gülmez, yağlı direkten bayrak almada Murat Dalgakıran, pancar motorlu tekne yarışında ise Coşkun Sarmaşık birincilikleri elde etti. DTO Antalya Şubesi Başkanı İnanç Kendiroğlu, dereceye girenleri kupa, madalya ve çeyrek altınla ödüllendirdi. Ödül töreninin ardından flyboard gösteri ilgi gördü. Kemer ilçesindeki etkinlikler çerçevesinde ise Kemer Marina'da 100 metre yüzme yarışı, su üstü sporları, flyboard gösterisi ve çıpa bulma yarışları gerçekleştirildi. Yüzmede Uğur Güden, çıpa yarışında ise Serdar Çağlar birinci oldu.

FETHİYE'DE NEŞELİ BAYRAM
Muğla'nın Fethiye ilçesinde, Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında denizden tabak çıkarma, kürek, denizden top toplama, yağlı direk ve tekne yarışları yapıldı. Kordonboyu'nda düzenlenen etkinlikte serbest yüzme, denizden tabak çıkarma, kürek, denizden top toplama, yağlı direk ve tekne yarışları gerçekleştirildi. Yarışlarda birinciler çeyrek altın, ikinciler ve üçüncüler ise madalyayla ödüllendirildi.

KAŞ'TA KABOTA J COŞKUSU
Antalya'nın Kaş İlçesindeki kutlamalar protokol tarafından deniz şehitleri için denize çelenk bırakılması ile başladı. Çeşitli kategorilerde düzenlenen yüzme yarışmalarına vatandaşlar oruçlu olmalarına rağmen ilgi gösterdi. Deniz dibinden tabak bulma, yüzme yarışı, yağlı direkten bayrak alma ve tekne yarışları vatandaşlara oldukça keyifli dakikalar yaşattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizcilerin bayramı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN