Hakan ÇATAL: Kazanan basketbol olsun

Giriş Tarihi: 4.7.2014
Herkese özlediği gibi bir tatil dileyerek başlayacağım bu hafta. Ne yazık ki tatil şehri Antalya'da yaşayan bizlerin tatil şansı pek olmuyor, çünkü bizler burada yaşıyoruz aynı zamanda.
İşte tam burada devreye çocuklarımız için yaz spor okulları giriyor.
Bu okulların bazıları belediyelerden, bazıları spor kulüplerinden ve en olması gereken de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden. Kimisi ücretli, kimisi sadece malzeme ücreti ile hizmet veriyor. Benim için hepsi birbirinden önemli ama hizmet kalitesini minik sporcu ve velilere bırakıyorum.
Ama REKABET lazım. Rekabet beraberinde hizmet kalitesini getirir. Bu rekabeti sizler sağlayabilir, spor okullarını daha iyiye yönlendirebilirsiniz.
Çocuklarınızı emanet ettiğiniz antrenörleri tanımaya çalışın ve çocuklarımıza neler verebileceklerini değerlendirin lütfen.
Çocuklar kadar idareci ve koçlarında iddialı olmaları gerekmez mi?
Sırasıyla spor okulları bir bir açılıyor.
İzlenimlerim katıldığım iki açılıştan.
Gençlik ve Spor, görkemli bir açılışla yaza merhaba dedi, İl Müdürü Tarkan Tüzken'in heyecanı ve veliler ile minik sporcuları kapıda uğurlaması herkesin hoşuna gitti. Zaten bu iş heyecansız olmaz.
Kepez Belediye ve Kepez Belediyespor'un spor okulları da görkemli bir şekilde Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü tarafından yapıldı. 2 bin civarı sporcunun heyecanı görülmeye değerdi.
Kazanan spor olsun, bütün yaz organizasyonlarına başarılar.
Geçen haftanın en önemli olayı Denizli'de yapılan minikler Türkiye Şampiyonasıydı. Bu minikler Türkiye'nin yeni 'Dev Adamları' olacaklar.
Daha da iyisi erkekler finalini 2 Antalya takımının oynamasıydı.
Antalyaspor ve AGGİK, Antalya'daki final rekabetini Denizliye de taşıdı.
Kazanan Antalya basketbolu oldu.
Antalyasporlu minik devler 1.oldu.
Takımın Antrenörü Ali Polat ve emeği geçen herkesi kutluyorum.
Yine ilgilenenlere hatırlatmış olayım, 10 Temmuz-16 Temmuz Kepez Turgut Özal Spor Salonu'nda 2'nci kademe antrenörlük semineri yapılacak.
Ben orada olacağım. Bakalım kimler bilgi yenilemeye gelecek göreceğiz.
Bir de kötü haber var. Antalya'yı Teknik Komiser olarak klasmanlarda temsil eden Teknik Gözlemcilerimiz (1'i hariç) Basketbol Federasyonunun açtığı sınavlarda başarısız oldu. Aklımıza 'bu kadar da olmaz' demek geliyor ama lobimiz yok demiştik daha önce.
Hayırlı Ramazanlar. Sporlu sağlıklı bir hafta diliyorum herkese.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakan ÇATAL: Kazanan basketbol olsun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN