Esnafın elektrik kesintisi eylemi

Manavgat'ın Evrenseki Mahallesi Turizm Bölgesi'ndeki esnaf, elektrik kesintilerini turizm yolunu trafiğe kapatarak protesto etti. Esnafı, CLK Akdeniz Elektrik'in yetkilileri ikna etti

Giriş Tarihi: 5.7.2014
Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Evrenseki mahallesi turizm bölgesindeki esnaf, turizm sezonunun başlamasıyla birlikte sık sık meydana gelen elektrik kesintilerini protesto etmek ve seslerini duyurmak amacıyla turizm yolunu trafiğe kapattı. Çöp konteynırlarını yola dizerek araç trafiğine kapatan esnaf, Manavgat Kaymakamı ve TEDAŞ yetkilileri başta olmak üzere Manavgat'taki yetkililerin gelmesi için sloganlar attı.

İKİ SAATE ZOR İKNA ETTİLER
Elektrik kesintilerinin artık canlarına tak ettiğini ve iflasın eşiğine geldiklerini belirten esnaf, başta bölgede bulunan otellere turist götüren tur araçları olmak üzere, minibüs, taksi ve otomobillere geçmeleri için izin vermedi. Esnafın eylemini bölgedeki otellerdeki turistler merakla takip etti. Olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutan Vekili, esnafla konuşarak onları yatıştırmaya ve yolu açmaları için ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık iki saat süren ikna çabaları sonunda esnaf yolu açarak eylemlerine yol kenarında devam etme kararı aldı.

ESNAF SÖZ ALDI YOLU AÇTI
Eylemin başlamasının üzerinden 2.5 saat geçtikten sonra CLK Akdeniz Elektrik A.Ş'nin Manavgat Müdürü ve diğer yetkilileri bölgeye gelirken, esnaf yetkilileri kesintilerle ilgili soru yağmuruna tuttu. CLK Akdeniz Elektrik A.Ş. yetkilileri, esnafın sorununa vakıf olmadıklarını, gerekli çalışmayı yaparak bu sorunun bir daha yaşanmaması için ne gerekiyorsa yapacaklarını söylemesi üzerine eylem sonlandırıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafın elektrik kesintisi eylemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN