Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'nın 'Havalı' limanı

Avrupa'nın 'En İyi Havalimanı' ödülünü alan Antalya Havalimanı'nda yapılan anketlerde, yolcuların yüzde 95'inin hizmetten memnun olduğu tespit edildi

Giriş Tarihi: 7.7.2014
Türk turizminin amiral gemisi olarak nitelendirilen Antalya'da her yıl milyonlarca turistin giriş çıkış yaptığı, 2013 yılında 172 bin uçağa hizmet verilen Antalya Havalimanı, turizme katkısı ve hizmet kalitesiyle göz dolduruyor. Uçakların birbirine paralel iki pistte aynı anda iniş kalkış yapabildiği Türkiye'de tek, dünyada sayılı havalimanlarından olan, 100 uçak park yeri bulunan, güvenlik kontrollerinden bagaj alım ve yüklenmesine, uçakların yakıt ikmalinden radar ve kule sistemlerine kadar en gelişmiş teknolojiyle donatılan havalimanı, 13 bin personelle hizmet veriyor.

YÜZDE 95 MEMNUNİYET

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Antalya Havalimanı Başmüdürü Osman Serdar, Antalya Havalimanı'nın turizm zincirinin ilk ve en önemli halkalarından olduğuna dikkati çekti. Havalimanının 2013 yılında 27 milyon yolcuya hizmet vermesine karşın 45 milyon yolculuk kapasitesi bulunduğunu vurgulayan Serdar, "Antalya Havalimanı, kapasitesinin yarısını kullanıyor. 10 yıl ilerisini düşünerek yatırımlar gerçekleştirildi. Hiçbir turizm şirketinin 'Yolcu getireceğim ama havalimanı yetersiz' demesini istemiyoruz" dedi.

AVRUPA'NIN EN İYİSİ BİZİZ
Antalya Havalimanı'nın, 40 ülkeden 423 üyesi bulunan Avrupa Havalimanları Birliği tarafından 2011 yılında "Avrupa'nın en iyi havalimanı" seçildiğini hatırlatan Serdar, bunda en önemli unsurlardan birinin güvenlik olduğunun altını çizdi. Havalimanında denetimin, dünyadaki havalimanlarını denetleyen bir kurum tarafından yapıldığını ve "güvenlik açısından oldukça iyi oldukları" yönünde rapor aldıklarını ifade eden Serdar, teknolojik açıdan tüm havalimanlarının sahip olduğu her türlü teknolojinin kendilerinde de bulunduğunu anlattı. Serdar, engelsiz havalimanında sertifikanın alındığını, "Green Airport Projesi"nde de sertifika aşamasına gelindiğini sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'nın 'Havalı' limanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN