ATSO'dan asansör uyarısı

Giriş Tarihi: 10.7.2014

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, Antalya'daki asansörlerin yüzde 70'nin bakıma ihtiyacı olduğunu söyledi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, Antalya'da Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) onayı ile A tipi muayene kuruluşu niteliğindeki kurum ve kuruluşların denetiminden geçmiş asansörlerin %70'inin bakıma ihtiyacı olduğu belirtti. Barut, asansör bakımlarının yetkili firmalara yaptırılması gerektiğini kaydederek "İlgili mevzuata göre asansörde yaşanabilecek her türlü aksaklıktan bina sorumluları ya da apartman yöneticileri de birinci derecede sorumlu" uyarısında bulundu.

CAN TAŞIYOR

Barut, "Özellikle apartman yöneticilerinden asansör bakımı ve onarımı yapan firmalarla ilgili olarak çok sayıda şikayet geliyor. Yetkisiz kişi ya da firmalar tarafından yapılan bakımlar güvenlik riski oluşturuyor. Asansörler nihayetinde can taşıyor. Böyle bir konuda risk alınmamalı. Yetkisiz kişi ya da firmaların yaptığı bakımlar hem insan güvenliğini tehdit ediyor, hem de işini kurallara göre yapan ve yasal yükümlülüklerini yerine getiren firmalara karşı haksız rekabete yol açıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATSO'dan asansör uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN