42 ülkeye sağlık hizmeti

SDÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Türkiye'de sağlık turizminin gelişmesi için uluslararası tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları yapıyor

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğünce başlatılan sağlık turizmi çalışmaları kapsamında, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde 2013 yılı ve 2014 yılının ilk beş ayında Amerika Birleşik Devletleri, İran, Azerbaycan, Sudan, Romanya, Türkmenistan, Tacikistan, Kazakistan, Rusya, Yunanistan, Somali, İngiltere, Hollanda, Afganistan, Portekiz, Almanya, Arnavutluk, Anguilla, Çek Cumhuriyeti,Ukrayna, Yemen, Yunanistan, Kırgızistan, Ürdün ve Slovakya gibi 42 ülkeden yabancı uyruklu hastaya tedavi hizmeti verildi.

HİZMET BEDELİ

Türk insanının eskiden yurt dışına tedaviye gittiğini, ancak bugün dünyanın her yerinden hastaların Türkiye'yi tedavi için tercih ettiklerini görmenin büyük gurur kaynağı olduğunu belirten SDÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Hüseyin Yorgancıgil, "SDÜ Hastanesi olarak ciddi yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Hastanemizde Uluslararası Sağlık Merkezimiz ve Hasta İlişkileri Birimimiz çalışmalarını sürdürüyor. Tanıtımlara devam ediyor; internette İngilizce, Rusça, Almanca olarak da hastanemiz hakkında bilgi sunabiliyoruz. Hastanemizin kalitesi ve yakaladığı yüksek standartlar dünya hastaneleriyle boy ölçüşecek noktada. Uluslararası kalitede hizmet verildiği ve nitelikli öğretim üyelerince uygulanan tedavilerin hizmet bedelleri Avrupa ülkeleri ve ABD'ye göre daha düşük olduğu için hastanelerimiz cazip ve tercih ediliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
42 ülkeye sağlık hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN