İthal seyyarımız oldu

Antalya'da yerli seyyarların yanında siyahi ithal seyyarlar köşe başlarını tutmaya başladı. Vatandaşlar ithal siyahi seyyar sayısının her geçen gün arttığına dikkat çekerek polisiye önlemler alınmasını istedi

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Antalya'da yerli seyyar satıcılar yetmezmiş gibi şimdi siyahi ithal seyyar satıcılar türemeye başladı. Vatandaşlar bu kişilerin turistlere satış yaparken Türkiye'yi kötülediğini ileri sürerek önlem alınmasını istiyor. Zabıta yerli seyyar ile mücadele ederken ithal seyyarların her gün artması dikkat çekiyor

SİYAHİ SEYYARLAR

Kentin ana arterlerinde 24 saat ellerinde saat, telefon ve oyuncak satan ithal seyyarlara hiç bir önlem alınmaması özellikle belge esnafının tepkisini çekiyor. 100'üncü Yıl Caddesi Yener Ulusoy Bulvarı, Güllük Caddesi ve Cumhuriyet Meydanı'nı mesken tutan ithal seyyarlar, çok rahat satış yapıyor. Bunu gören ve devlete vergisini veren esnaf ise bu duruma tepki göstererek, "Biz dükkan kirası, vergi ile uğraşırken, ithal seyyarlar bizim üçte bir fiyatına Çin malı ürünleri satıyor" dedi.

OTURMA İZİNLERİ YOK

Kentin en hareketli yerlerinde satış yapan ithal seyyarların oturma izninin olmadığı ileri sürülüyor. Her yerde görmeye alıştığımız ve sayıları her geçen gün artan ithal seyyarlara oturma izni ve kimlik numarası olmadığı için de ceza bile da kesilemiyor. Kentte satış yapan ve sayıları 20'yi bulan seyyarların, Kepez ilçesi Dokuma mıntıkasında oturdukları ve organize satış yaptıkları bildirildi.

300 ANİMASYONCU VAR
Öte yandan Lara ve Örnekköy'de sayıları 300'ü geçen yabancı uyruklu animasyoncu kaldığı bildirildi. Bunların hiç birinin oturma iznin bile olmadığını ileri süren vatandaşlar, "Yabancı animasyoncu guruplar bu lüks semtin kuytu köşelerinde ev kiralıyorlar. Birkaç otelle de anlaşıyorlar. Haksız kazanç elde ediyorlar. Birileri buna engel olmalı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İthal seyyarımız oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN