Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumsalda talan

Büyükşehir Belediyesi'nin 20 gün önce Konyaaltı sahilini halka ücretsiz olarak açmasından sonra ikinci saldırı yapıldı. Hizmeti engellemek için binden fazla şezlong ve şemsiye çalındı

Giriş Tarihi: 12.7.2014
Antalya'nın Konyaaltı sahilindeki tüm hizmetlerin 20 gün önce ücretsiz bir şekilde halkın hizmetine sunulmasının ardından sahildeki ünitelerin başına gelmeyen kalmadı. Tuvaletleri kullanılmaz hale getiren, soyunma kabinlerinin kapılarını kırıp, duşlara giden su borularını kesen hainlerin, 20 günde binden fazla şezlong ve şemsiyeyi çaldığı tespit edildi.

HIRSIZLAR SAHİLDE
Şezlong ve şemsiye kayıplarının inanılmaz boyutlara ulaştığını belirten ANET Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Dinçmen, "Kırılma gibi tahribatlar çok büyük boyutlarda değil. Bu miktar toplam sayıya oranla yüzde 3 civarında. Fakat sahile yerleştirilen şemsiye ve şezlongun binden fazlası çalınmış durumda. Biz bu gibi girişimde bulunanları zaman zaman yakalıyoruz. Şemsiyelerin havluya sarılarak götürüldüğüne çok kez şahit olduk. Geçen günler içerisinde bir şezlong hırsızlığını engelledik. 15 tane şezlongu arabaya yükleyip götürmeye çalışan şahıslara suçüstü yapıldı. Kırık şezlong ve şemsiye sayısı 100, kayıp sayısı ise bin" dedi.

HİZMET ENGELLENİYOR

Yapılanların hizmetin engellenmesine yönelik girişimler olduğunu vurgulayan Dinçmen, bu eylemlerin arkasında daha önce sahilden nemalanan kişilerin veya bu aksaklıkları siyasi amaçla kullanmak isteyen insanların bulunduğunu iddia etti. Tuvaletlerin kapı kollarının 20 gün içerisinde 3 kez değiştirildiğini, klozetlerin su tanklarının defalarca kırıldığını ve iki adet engelli aracının çalındığını ifade eden Dinçmen, "30 zabıta, 40 özel güvenlik personeli ile 7 kilometrelik bir alana sahip çıkmaya çalışıyoruz. Fakat karşılaştığımız manzara bu olayların bilinçli yapıldığını gösteriyor. Rakamlar bu işin planlı ve bilinçli yapıldığının kanıtıdır" diye konuştu.

SAHİLE SAHİP ÇIKIN

Antalyalılardan Konyaaltı sahilini sahiplenmelerini beklediklerinin altını çizen Dinçmen, "En büyük sorunumuz halkımızın hizmetlere gerektiği gibi sahip çıkmaması. Halkımızın bu tip kişilere karşı daha duyarlı bir tutum sergilemesini bekliyoruz. Bu tip insanları çevrede bulunan insanların uyarması, bizim elemanlarımızın uyarmasından daha etkili olacaktır. Ayrıca bu plajı Sayın Menderes Türel, halkımıza hediye etti. Halkımızın buraya kendi malı gibi sahip çıkmasını bekliyoruz. Lütfen halkımız bu emanete sahip çıksın" ifadelerini kullandı.

ŞEMSİYE EVİN BALKONUNDA

Çalınan şezlong ve şemsiyeler ile ilgili araştırma başlatan ANET ekipleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne ait şemsiyelerden birine Konyaaltı bölgesindeki lüks bir sitede rastladı. Sahilden aldığı Büyükşehir Belediyesi logolu şemsiyeyi evinin balkonuna koyduğu tespit edilen şahıs hakkında emniyete suç duyurusunda bulunuldu. Suç duyurusunu değerlendiren emniyet güçleri, evde ikamet eden şahıslar hakkında çalıntı mal bulundurmak ve devlet malına zarar vermekten dolayı işlem başlatacağı öğrenildi.

ÇELİK HALATLAR İLE KORUNACAK
Şezlongların sahile kalın halatlar ile sabitlendiğine dikkat çeken Dinçmen, "Şezlongların altlarından halatlar geçirerek taşınmalarını engellemeye çalıştık. Fakat halatları kestiler. Şimdi halat yerine kalın çelik teller kullanarak şezlongların emniyetini sağlamayı planlıyoruz" dedi. Dinçmen, ayrıca yüzme havuzunun bulunduğu alana duş, soyunma kabini ve tuvalet yaparak Antalya halkına verdikleri hizmetin standardını arttırmaya çalıştıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumsalda talan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN