Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Batı Çevre Yolu için ortak akıl toplantısı

Giriş Tarihi: 17.7.2014

Başkan Türel, Batı Çevre Yolu'nda uygulanacak imar planını belirlemek üzere STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlarla bir toplantı yaptı

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Batı Çevre Yolu sorununu çözmek için ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşların katıldığı bir toplantı düzenledi. Seçimden önce Antalya'yı ilgilendiren önemli konularda ortak akıl geliştireceklerine dair söz verdiğini hatırlatan Türel, söz konusu toplantının verdiği sözün ilk örneklerinden biri olduğunu ifade etti.

ORTAK AKIL
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı imar planı üzerinde tekrar düşünülmesi gerektiği konusunda hemfikir olduklarını belirten Türel, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ilgili belediyeler imar çalışmalarını yürütmediği için reysen plan yetkisini kullanarak burada bir çalışmayı tamamladı ve bu günlerde bu çalışma askıya çıktı. Yapılan plan ve bundan sonra yapılması gerekenler ile ilgili düşünceleri almak üzere bir ortak akıl geliştireceğiz" dedi.

İMARLA ÇÖZÜLECEK
Batı Çevre Yolu sorununun kamulaştırarak çözülmeyeceğini tekrarlayan Türel, sözlerini şu şekilde sürdürdü, "Söylediklerimiz halk nezdinde itibar gördüğü için bugün belediye başkanlığı makamında oturduğumuz için verdiğimiz sözleri yerine getirmek bir siyasi sorumluluk gerektiriyor. Artık gündemimizde buranın kamulaştırılması meselesi yoktur. Bu günkü toplantıda burada hangi şartlarda bir imar planı yapılacağını belirlemeye çalışacağız. Artık Antalya'nın Batı Çevre Yolu'nun açılması ile ilgili bir tahammülü kalmamıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Batı Çevre Yolu için ortak akıl toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN