Gazipaşa Havalimanı 3 kat büyüdü yenilendi

Gazipaşa Havalimanı terminalinin TAV'ın yatırımıyla yenilendiği ve 3 kat büyütüldüğü bildirildi. Havalimanı'nda ayrıca yeni park alanları yapıldı

Giriş Tarihi: 18.7.2014
Gazipaşa Havalimanı'nın terminal binası, TAV Havalimanları'nın gerçekleştirdiği yatırımla üç kat büyütüldü ve aprona yeni park alanları yapıldı. Pist uzatma çalışmalarıysa devam ediyor.

TURİZME ÖNEMLİ KATKI

Alanya ve çevresinde turizmin gelişmesine önemli katkı sağlayan meydan, yenilenen yüzüyle yeni havayollarını karşılamaya hazırlanıyor. TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Cengiz Aşıklı, havalimanının destinasyon ağını her geçen gün genişleterek bölge ve ülke turizmine katkı sağlamaya devam ettiğini belirterek "2014'ün ilk yarısında yaklaşık 250 bin yolcuya ulaştık. Gerçekleştirdiğimiz büyüme çalışmalarıyla havalimanımızın kapasitesi yılda 1.5 milyon yolcuya oldu. Yakında THY de İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Gazipaşa'ya haftada 14 sefer uçmaya başlayacak. Diğer havayollarının var olan ve eklenecek uçuşlarıyla Gazipaşa Havalimanı Akdeniz'in yeni çekim merkezi olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazipaşa Havalimanı 3 kat büyüdü yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN