Isparta'nın yol özlemi

ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, EXPO 2016 öncesi Dereboğazı yolunun kalan kısmının duble olarak yapılması gerektiğini vurguladı

Giriş Tarihi: 20.7.2014
ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, 2016'da Antalya'da düzenlenecek olan dünyanın en büyük sosyal etkinliği EXPO'dan Isparta'nın da yararlanabilmesi için Dereboğazı yolunun kalan kısmının bir an önce duble olarak yapılması gerektiğini vurguladı.

DUBLE YOL LAZIM

EXPO için Dereboğazı bölünmüş yolunun çok önemli olduğunu vurgulayan Başdeğirmen, "Çünkü devletimiz Antalya Aksu bölgesindeki fuar alanı bölgesindeki yere 1 milyar TL yatırım yapıyor. Ancak bu yatırım bölgeye de dağıtılmak isteniyor. Bölgeye dağıtabilmesi için en yakında Isparta ve Burdur var. Isparta olarak bizim buradan istifade edebilmemiz için 2016'ya kadar Dereboğazı yolunun tamamının duble yol olması lazım" dedi.

YETİŞİRSE İYİ OLUR
Şu anda hem Antalya hem de Isparta'dan karşılıklı 11'er kilometrelik kısımların duble yol olarak yapımının başlandığını belirten ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, aradaki 78 km'lik yolun da acilen duble olmasını istediklerini söyledi. Başdeğirmen, "Aradaki 78 kilometrelik kısmın proje aşamasında olduğu söyleniyor ama 2016 EXPO'ya çok az zaman kaldı. 1,5 yıl gibi bir zamanımız var. Bu proje 1 yıl içerisinde biterse geriye kalan zamanda yolun bitmesi mümkün değil. Ondan sonra da yapılırsa bize bu yol ihtiyaç ama eğer 2016 EXPO'ya yetiştirebilirsek çok fazla daha destek alırız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta'nın yol özlemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN