Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Erdoğan'a iyi gelecek'

Giriş Tarihi: 21.7.2014

AK Parti, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Erdoğan için Antalya'da seçim ofisi açtı. AB Bakanı Çavuşoğlu, seçim ofisinin Türel gibi Erdoğan'a da iyi geleceğini söyledi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim ofisi Antalya'nın Kepez ilçesinde, AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanı Mustafa Köse ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla yapıldı. Kepez Seçim Ofisi'nin açılış töreninde konuşan Bakan Çavuşoğlu, 10 Ağustos seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklemek için sembolik ofisin açılışını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Başkan Türel ise Başbakan Erdoğan'ın Antalya'ya çok ilgi gösterdiğini ve bunun zaman zaman kıskanıldığını bildirdi.

İFTARA 22 BİN KİŞİ KATILDI
Bu seçim ofisinin yerel seçimlerde Türel ve Tütüncü'ye iyi geldiğini hatırlatan Bakan Çavuşoğlu, "İnşallah 10 Ağustos'ta cumhurbaşkanı seçimlerine de iyi gelecek. Başbakanımız Antalya'daydı, sıcağa rağmen, Ramazan ayına rağmen yine büyük bir mitingi gerçekleştirdik. Arkasında iftar yemeğine katıldık. Büyük bir alan çok güzel hazırlanmış, sayısı 22 bindir. Millet 22 bini bir seçimde bile hayal edemez. Bizim kardeşlik iftarımıza 22 bin hemşehrimiz geliyor. Antalyalı olmakla gurur duyuyoruz. O günkü coşkunuz için de teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. Antalya'nın her zaman sivil demokrasinin arkasında durduğunu işaret eden Bakan Çavuşoğlu, "Menderes'e, Özal'a en çok sahip çıkan Antalya olmuştur. Sağın, demokrasinin kalesi olmuştur Antalya. Birileri Antalya'yı kendilerinin kalesi gibi göstermeye çalışıyor. Antalya her zaman merkezin ve demokrasinin kalesi olmuştur. Biz 10 Ağustos seçimlerinde de milletin adamının yanında olacağız. Yine Erdoğan'ın yanında, yine liderin yanında, yine onunla el ele hizmet yolunda devam edeceğiz Allah'ın izniyle" dedi.

HALK KİMİ SEÇECEĞİNİ BİLİYOR

Bakan Çavuşoğlu şöyle konuştu: "Önemli bir fırsat önümüze geldi. Sadece başkomutan seçmiyoruz, sadece Türkiye'de protokolünün başını seçmiyoruz. Artık dış politikanın da liderini, ekonominin de liderini, sosyal politikanın da liderini velhasıl cumhurun başkanını seçiyoruz. Hem de doğrudan seçiyoruz. Vatandaşa bunu soruyoruz. Ben Türkiye'nin lideri olarak kimi görmek istiyorum. Değerlendiriyoruz. Türkiye'yi dışarı en iyi kim temsil edebilir, süklüm püklüm olanlar mı, dik duruşuyla ve asil duruşuyla diklenmeden dik duran bir liderle mi Türkiye'yi iyi temsil edebiliriz. Vatandaşımız bunun cevabını çok iyi biliyor."

HEPSİNDEN ÖNEMLİ

Gazze'de yaşanan katliama da değinen ve Avrupa ülkelerinin sessiz kalmasına sert tepki gösteren Bakan Çavuşoğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Ne mutlu ki böyle bir liderimiz var, iyi ki böyle bir liderle yola çıktık ve onunla birlikte siyaset yapıyoruz. İyi ki böylesine bir liderle yeni Türkiye yolunda ufuklara açılıyoruz. İşte önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi sıradan bir seçim değil, basit bir seçim değil, gerçi biz hiçbir zaman kolay seçim yapmadık, her seçimimiz, referandumumuz Türkiye için kritikti, önemliydi. Ama bu seçim hepsinden önemli. Antalya'ya hizmet eden, Türkiye'yi 12 yılda inşa eden güçlü Türkiye'nin mimarı Başbakanımıza teşekkür ve minnet borcumuz var. Antalya yine 'Recep' diyecek, istikrar diyecek. Biz sizlere güveniyoruz."

İNSANLIK KATLEDİLİYOR

AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ise bugün Türkiye ve İslam aleminin içinin kan ağladığına değindi. Filistin'de insanlığın öldürüldüğünü dile getiren Köse, "Bütün dünyanın gözü önünde Gazze'de insanlık katlediliyor. İnsanlık katledilirken, ağaç kesilirken sesi çıkanların sesi çıkmıyor. Dünyanın bu iki yüzlü tavrını lanetliyoruz" diye konuştu.

EN YÜKSEK OYU ALACAĞIZ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar Antalya'ya hizmetlerin yapılmasının önünü açtığını ve öncülük ettiğine dikkati çekerek, "Başbakanımız Antalya'ya çok ilgi gösterdi. Bunu herkes biliyor. Zaman zaman kıskanılıyor. Başbakanımızın Antalya'ya olan ilgisini kıskananlar çatlasın. Önemli değil. Bu ilgi herkes tarafından biliniyor. Bugün görev bizde. Antalya'nın her noktasına hizmetleri olan Sayın Başbakanımızı inşallah hep birlikte Cumhurbaşkanı koltuğuna oturtacağız. Bu mesele Antalya'nın meselesi değil. Bu mesele, tüm mazlumların yanında olan, fakir fukara, garip gurebanın yanında olan, Türkiye'den müjdeli haberi bekleyerek, Sayın Başbakanımızın, Cumhurbaşkanı seçilmesi için adeta dünyaya ülke olarak verebileceği çok önemli bir meseledir" diye konuştu. Bugün Gazze'de hayatını kaybedenlerin evinde Recep Tayyip Erdoğan'ın resimlerinin olduğunu dile getiren Türel, "İşte bu yüzden dünya için bu göreve seçilmesi son derece önem taşıyor. Bizler de Gazze'de yapılan insanlık dışı katliamı lanetle kınıyoruz. Şimdi görev bize düşüyor. Başbakanımıza aldığımız en iyi oyu alarak Antalya'dan güçlü bir mesaj yollayacağız. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Erdoğan'a iyi gelecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN