Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İnteraktif Doğa Müzesi açılacak

Türkiye'nin ilk 'İnteraktif Doğa Müzesi' Antalya'da açılacak. BAKA desteğiyle kurulacak müzede 123 familya, 642 cins, 1916 tür, 2.078 takson sergilenecek

Giriş Tarihi: 23.7.2014
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKA) desteğiyle, Türkiye'nin ilk 'İnteraktif Doğa Müzesi' Antalya'da açılacak. Antalya ve çevresinin doğa turizmi için çok zengin fauna ve florasının tanıtılacağı doğa müzesi projesini Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü Termessos Milli Parkı'nda uygulayacak. İnteraktif Doğa Müzesi'nde; Antalya ve yöresinde belirlenen 123 familya, 642 cins, bin 916 tür, 2 bin 78 takson sergilenirken, sanal interaktif tekniklerle bölgede yetişen bitki ve hayvanlar yaşam ortamlarında tanıtılacak.

DOĞAL ZENGİNLİK
'Antalya'nın Doğal Değerleri Turizme Kazandırılıyor' projesinin sözleşmesini BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Adnan Yılmaztürk imzaladı. Genel Sekreter Engin, Antalya ve çevresinin biyolojik çeşitliliği ile doğal zenginliklerinin tüm materyalleriyle tanıtı- mının interaktif olarak gerçekleşeceği doğa müzesinin de açılacağı projenin heyecan verici olduğunu belirtti. Yılmaztürk de, projede, Antalya ile çevresinin sahip olduğu çok zengin flora ve fauna örneklerinin saklanıp sergileneceğini anlattı.

PROJEDE NELER OLACAK?

Doğa Müzesi, etkileşimli zemin projeksiyonu, doğal yaşam canlandırması, etkileşimli kitap, dijital gezi ekranı, dokunmatik ağaçların biyolojik bilgi sistemi, dokunmatik kuşlar fauna bilgi sistemi, sayısal kütüphane database sistemi, sunum sistemi, tek yüzlü ve iki yüzlü diorama standları ile donatılacak interaktif modern işlevsel hale getirilen ilk örnek olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnteraktif Doğa Müzesi açılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN