Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihin içine çadırkondu yaptılar

Antalya'nın tarihi öneme sahip Kalekapısı bölgesi, bazı işletmeler tarafından harabeye dönüştürüldü

Giriş Tarihi: 25.7.2014
Antalya'nın en önemli noktalarından biri olan tarihi Kalekapısı bölgesinin altı ile üstü birbirini tutmuyor. Yapılan düzenleme çalışmaları ile Antalya'nın kimliğine yakışır bir hale gelen Kalekapısı'nda esnafın vurdumduymazlığı içler acısı bir manzaranın ortaya çıkmasına neden oluyor. Dükkanların çatılarında yapılan kaçak katların yanı sıra devasa reklam panoları ve çöp yığınları eşsiz güzelliğe sahip Akdeniz manzarasına gölge düşürüyor.

ÇADIRDAN KAÇAK KAT
Kalekapısı'nın hemen karşısında bulunan Kazım Özalp Caddesi üzerinde faaliyet gösteren işletme sahiplerinin, vitrinlerini ışıl ışıl bir hale getirirken aynı özeni çatıları için göstermediği ortaya çıktı. Kalekapısı'na bakan yüksek bir noktadan tarihi çarşıyı ve manzarayı izlemek isteyenler, viraneye dönmüş binaların yanı sıra kaçak olarak yapılmış çadırdan ek katlarla karşılaştı.

FOTOĞRAF YASAĞI

Gecekonduyu andıran yerlerde gıda satışı yapan bu işletmeler, aşağıdan bakınca pek fark edilmese de tarihi bölgenin güzelliğine leke sürüyor. Kusurlarının farkında olan işletmeciler ise söz konusu kaçak yapıların fotoğrafını çekmek isteyenlere engel oluyor. Fotoğraf çekenlerin gazeteci olma ihtimaline karşı hiç kimsenin fotoğraf çekmesine izin vermeyen, elinde fotoğraf makinesi olanlara saldırgan tavırlarla engel olan işletme personelinin hışmına uğradığını ifade eden bir vatandaş, kadraja sığdırdığı kötü görüntüler ile işletmecilerin neden böyle bir tutum içerisinde olduğunu gözler önüne serdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihin içine çadırkondu yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN