Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kızılay'da kan alarmı

Ramazan'da Kızılay'daki stoklarda ciddi düşüşler yaşandı. Merkez Müdürü Hülya Çoksak vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti

Giriş Tarihi: 27.7.2014
Batı Akdeniz'in kan ihtiyacını karşılayan Kızılay Antalya Kan Merkezi'nde Ramazan ayında stoklarda ciddi bir düşüş yaşandı. Merkez Müdürü Hülya Çoksak, hayati sorunların yaşanmaması için vatandaşlara kan bağışı yapmaları çağrısında bulundu. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte stokların azaldığına dikkat çeken Çoksak, "Önümüzdeki hafta bayram olduğu için bu sayının daha da düşeceğini tahmin ediyoruz. Özellikle bayram sonrası kan ihtiyacının üst seviyelere ulaşmasını bekliyoruz. Ekiplerimiz sahada çalışmalarına devam ediyor fakat gönüllü bağışçıları da merkezimize kan vermeye bekliyoruz" şeklinde konuştu.

HER GÜN 300 ÜNİTE

Batı Akdeniz'de bulunan hastanelerin her gün ortalama 300 ünite kan istemi olduğunu aktaran Çoksak, Ramazan'da yaşanan düşüşün bayramla birlikte üst seviyeye ulaşacağını tahmin ediyoruz. Bayramdan sonraki süreçte ciddi sıkıntıların yaşanmaması için vatandaşlarımızın kan bağışında bulunması gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay'da kan alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN