Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demokrasi şehriyiz

Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'daki ikinci Seçim Koordinasyon Merkezi açıldı. Avrupa Birliği Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'nın demokrasi şehri olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 28.7.2014
Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Antalya'daki ikinci Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) törenle hizmete açıldı. Merkezin açılışına AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcı Abdurrahman Arıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri, AK Partili ilçe belediye başkanları ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

SİVİL DEMOKRASİ KENTİYİZ

Açılıştan önce konuşan AB Bakanı Çavuşoğlu, Antalya'nın sivil demokrasinin ne demek olduğunu bilen bir şehir olduğuna dikkat çekerek, "Bizler hep birlikte gücümüzü birleştirdik ve Antalya'ya hizmetin en iyisini getirmek için çalıştık. Özellikle 30 Mart seçimlerinden bu yana Antalya'nın en ücra köşesine hizmet götürüyoruz. Biz Antalyalılar vatanımızı her şeyin üzerinde tutar, sivil demokrasinin ne olduğunu biliriz. Antalya Türkiye'nin göz bebeğidir. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı seçimi de milletvekili seçimi de bizi ilgilendirir" dedi.

HALK ÇOK İYİ BİLİYOR
Halkın kime oy vereceğini çok iyi bildiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Türk halkı ilk defa başkanını seçme şansını yakaladı. Güçlü ve yeni Türkiye'ye kim daha fazla hizmet verecek bunu çok iyi biliyoruz. Birilerinin kurguladığı adayları mı, milletin adamını mı seçersiniz? İşte milletimiz bunu çok iyi biliyor" şeklinde konuştu.

SAÇINI SÜPÜRGE ETTİ

Başbakan Erdoğan'ın Antalya'nın ihtiyaçları için her türlü çabayı gösterdiğinin altını çizen Başkan Türel ise, "Bu seçimler Antalya ve Türkiye için çok önemli. Çünkü bu güne kadar Antalya için adeta saçını süpürge eden Antalya'da sizlerin adına bizler tarafından talep adına her türlü noktada desteğini esirgemeyen Sayın Başbakanımızın, sizlerin desteği ile Cumhurbaşkanlığı ipini göğüslemiş olacak" ifadelerini kullandı.

10 AĞUSTOS İYİ GELECEK
Hizmete açılan seçim bürosunu 30 Mart yerel seçimleri öncesinde kendisinin de kullandığını hatırlatan Türel, şunları söyledi: "Bu bina 30 Mart yerel seçimleri öncesi benim için tahsis edilmişti. Geçen günlerde Kepez'de açtığımız SKM'ni ise Sayın Hakan Tütüncü kullanmıştı. Her iki merkez de bize uğur getirmişti. İnşallah bu seçim büroları 10 Ağustos'ta Sayın Başbakanımız ve müstakbel Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a iyi gelecek."

DİNLENME YERİ DEĞİL

AK Parti Milletvekili Sadık Badak ise Başbakan Erdoğan'ın Çankaya'ya dinlenmek ve karışma, bulaşma politikasını sürdürmek için değil, hizmet etmek, karışmak, bulaşmak ve çevremizdeki problemlere müdahale etmek için aday olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demokrasi şehriyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN