Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zorunlu operasyon

Giriş Tarihi: 28.7.2014

Antalyaspor'un Sportif Direktörü Ali Rıza Yılmaz, gelirleri azalan kulübün ayakta kalabilmesi için personel tasarrufunun şart olduğunu ifade etti

Antalyaspor'da Sportif Direktör Ali Rıza Yılmaz, takımın küme düşmesiyle birlikte kulübün genel anlamda gelir kaybı yaşadığını, bu sebeple yönetim kurulu kararı ile yeni dönemde personel sayısı ve alt yapı teknik kadrosunda zorunlu daralmaya gidileceğini, konuyla ilgili görüşlerini raporla yönetime sunacağını söyledi.

ÇALIŞAN SAYISI 23'E DÜŞÜRÜLDÜ
Kulüpte görev yapan herkesin kulüp menfaatlerini düşünmek ve korumak zorunda olduğunu belirten Yılmaz "Hem kulübün işlerini kolaylaştırmak hem de iç bünye ve alt yapı olaylarını çözüp düzene sokmak için radikal kararlar almak gerekiyordu. Altyapı da bana bağlı. Yeniden bir yapılanma içerisindeyiz. Antalyaspor bu sene 1. Lig'e düştü ve ciddi oranda gelir kaybı başladı. Yönetimin aldığı karar doğrultusunda zorunlu olarak daralmaya gidildi. Çalışanların sayısı 23'e düşürüldü. Altyapının başına dahi ciddi anlamda birini getirmedik" dedi.

ALTYAPI TAM BİR FİYASKO

Yılmaz, "Üzülerek ifade etmek isterim ki geçmişte teknik ekibe çok ciddi yatırımlar yapılmış ancak yukarıya 1 tane bile çıkan futbolcu olmamış. Dünü konuşmak doğru değil. Benim hedeflerim var. Çok ciddi rakamlar olmadan altyapıya güzel bir çalışma ortamı sunmak, buna çözüm bulmaya yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Antalyaspor geçiş süreci yaşıyor" diye konuştu.

PİLOT TAKIMA GEREK YOK

Sportif Direktör Yılmaz, "Altyapıda görev alan antrenörler hem kulüpte, hem de okullarda futbolcu tarama görevini de yapacak. Bu nedenle pilot takıma fazla gerek olmadığını düşünüyorum. Bayramdan sonra seçilmiş 50-60 kadar futbolcu, tüm antrenörlerin katılımıyla tekrar taramadan geçirilecek. Kadromuzda bu sene oynamayacak oyuncuları Manavgat ve Kemer gibi 3. Lig kulüplerimize vermek istiyoruz" dedi.

YENİ YAPILANMADA GÖREV ALAN İSİMLER

GENÇLİK Geliştirme Soruml usu Dursun Küçükkurt U-21 Osman Akyol U-19 Mustafa Yılmaz, Aşkın Ayaz U-17 Emin Pehlivanlar U-16 Sedat Öztokmak U-15 Süleyman Tokgöz U-14 Cihat Güller U-13 Barış Çakır KALECİ Antrenörü Cevdet Bilgin ve Cihat Susever MALZEMECİ Mustafa Karadayı, Ali Ormancı, Metin Özer MASÖR Nuri Arslan, Behçet Yılmaz, İbrahim Serban FUTBOL OKULLARI SORUMLUSU Mehmet Akdülger SEKRETERYA Sevcan Yaman ŞOFÖR Zafer Erol

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zorunlu operasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN