Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalya'da polise her alanda eğitim

Giriş Tarihi: 29.7.2014

Antalya Emniyet Müdürlüğü, 13 bin 756 personeline trafikten işaret diline kadar birçok alanda eğitim verdi. Verilen eğitimler arasında 'öfke kontrolü' de var

Antalya Emniyet Müdürü Cemil Tonbul, personele her alanda çeşitli eğitimler verdiklerini belirterek Antalya'nın bu alanda lider kentlerden biri olduğunu söyledi. Eğitimlerin hem teorik hem de pratik olarak verildiğine dikkat çeken Tonbul, emniyet teşkilatını günün şartlarına uyarladıklarına dikkat çekti.

EĞİTİMDE ÖNCÜ KENT
"Personelin hizmetteki verimliliklerini, bilgi ve becerilerini artırmak, bilim ve teknolojideki gelişmelere uyumlarını ve üst göreve hazırlanmalarını sağlamak amacı ile eğitim ihtiyaçları doğrultusunda personele eğitim veriyoruz" diyerek eğitimlerin amacını özetleyen Tonbul, "Personelimizin toplumsal ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayabilmesini temin etmek ve belirlenen alanlarda uzmanlaşmalarını sağlamak amacındayız" şeklinde konuştu.

ONLARCA ALANDA EĞİTİM

Hizmet içi eğitimler sayesinde personelin tüm yeteneklerini ortaya çıkarmaya çalıştıklarını aktaran Tonbul, "Bu bağlamda son 6 ay içerisinde trafikten atışa, canlı parmak izi eğitiminden liderlik eğitimine, gaz kullanmadan ilk yardım eğitimine, mesleki İngilizce'den işaret dili eğitimine, polislikte uygulamalı durum eğitiminden aile içi ve mesleki iletişime kadar birçok konuda 13 bin 756 personele teorik ve pratik olarak eğitimler verildi" dedi.

ÖFKE KONTROLÜNÜN ÖNEMİ
Emniyet personeline verilen eğitimler arasında öfke kontrolünün de bulunduğunu belirten Tonbul, "Polis Merkezlerinde görevli personelin, topluma iyi ve kaliteli hizmet sunabilmesi için halkla ilişkiler, empati ve iletişim, aile içi şiddet ve kadına karşı şiddet, öfke kontrolü konularında daha da bilinçli hale getirilmek konusunda personelimize eğitimlerin verilmesi planlanmıştır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalya'da polise her alanda eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN