Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Antalyaspor şahlanacak

Giriş Tarihi: 29.7.2014

Antalyaspor taraftarı olduğunu her fırsatta dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, yönetimlerde kişilere bağımlı sisteme son verecek. Başkan Menderes Türel, belediye olarak sporda büyük atağa geçeceklerini söyledi

Antalyasporluluğu ile bilinen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, başkanlığı döneminde Antalyaspor için özellikle altyapı ve kurumsallaşmaya ağırlık vereceklerini söyledi. Önceki 5 yıllık dönemde yaptıklarının bu dönemde kendilerinden beklentileri arttırdığına dikkat çeken Türel, "Çünkü 2009'dan sonra tam bir fetret dönemi yaşandı ve tek bir çivi çakılmadan heba edilen 5 yıl geçirildi. Seçimden sonra bana oy vermediğini söyleyen fakat benim seçilmeme çok sevindiğini söyleyen birçok taraftarla karşılaştım" dedi.

DÖKÜLDÜLER

Sporda talihsiz bir dönemde göreve geldiklerini hatırlatan Türel, "Antalyaspor küme düştü, basketbol takımı ligden çekildi. Biz bu dönemde sportif faaliyetler ile ilgili özellikle alt yapıda, gençlerimizi önemseyen bir anlayışla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Üst yapıda da basketbol ve futbolla birlikte yağlı güreş ve minder güreşinde kurumsallaşmayı önemseyen adımlar atacağız. Çünkü gördük ki Menderes Türel ilk döneminde spora ciddi katkılar sağladı ama Türel gitti, maalesef takımlar sapır sapır döküldü" ifadelerini kullandı.

TARİHİ BİR ADIM ATILDI

Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan ihale sonucunda, Kemer bölgesindeki su sporları istasyonlarını işletme hakkının Antalyaspor Kulübü Derneği'ne verilmesine de değinen Türel, "Antalyaspor 48 yıllık tarihinde ilk kez kendi sportif faaliyet ve hak edişleri dışında bir sabit gelir kaynağına sahip oldu. Beldibi'den başlayıp, Kumlaca sınırına kadar olan Kemer sahillerindeki 80 adet su sporları istasyonunun işletilmesi veya kiraya verilmesi bir yıl boyunca Antalyaspor'a ait olacak. Bu tarihi bir adımdır" dedi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI

Kişilere bağımlı yapının Antalya'da sürdürülemediğini kaydeden Türel, "Artık biz gittiğimizde sürdürülebilir başarıların olduğu sportif faaliyeti yürütmemiz lazım. Antalyaspor'un tesisleşmesi ve sabit gelirlere sahip olması gerekli. Bunlar benim için sportif başarıdan önce geliyor. Bunları sağlarsak sportif başarılar zaten gelecektir. Özellikle alt yapısını sağlam oluşturduğunuz bir basketbol takımı ile Antalya'mızın yetiştirdiği gençlerin önünü açmak için öncelikle alt yapıya ağırlık vereceğiz" dedi.

ALİ GÜRBÜZ'E SAHİP ÇIKACAĞIZ
Ata sporuna gereken önemin fazlasıyla verileceğini kaydeden Türel şunları söyledi: "Futbol ve basketbolda olduğu gibi güreşte de aynı planı uygulayacağız. Güreşte benim dönemimde 40 genç arkadaşımız baş-başaltı seviyesine kadar bütün boyların altın kemerini alırdı. Yeniden bu alt yapıyı sağlayacağız. Üst yapıda da bir talihsizlik yaşayan sevgili kardeşimiz Ali Gürbüz'ü Büyükşehir kadrosuna dahil edip yeniden Kırkpınar'da altın kemerin sahibi yapmak istiyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Antalyaspor şahlanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN