Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavi Bayrak'ta yine lider olduk

Giriş Tarihi: 29.7.2014
Türkiye, 2014 yılında 397 Mavi Bayraklı plaj ile 70 ülke arasında dünya üçüncüsü olurken, Antalya ülke genelinde lider oldu. Antalya'da Mavi Bayraklı 197 plaj ve 6 marina olduğu açıklandı. Antalya'yı, 89 plaj ve 7 marina ile Muğla, 43 plaj ve 2 marina ile İzmir, 25 plaj ve 2 marina ile Aydın takip etti.

MAVİ BAYRAK TERCİH NEDENİ

Mavi Bayrak, temiz deniz, güvenli çevre anlamına geldiği için yerli ve yabancı turistler tarafından daha çok tercih ediliyor. İşletmeciler de bu noktada mavi bayrak kriterlerini yerine getirerek, tesislerini uluslararası standarda kavuşturuyor. Tur operatörleri de mavi bayrak ödüllü tesisleri tercih ediyor.

ÖNEMLİ KRİTERLER VAR
'Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı' tarafından yürütülen Mavi Bayrak uygulaması ile ilgili çalışmaları ülkede Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) yürütüyor. Mavi Bayrak Ödülü plaj, marina ve yatlara bir yıl için veriliyor. Plajlar için sezon süresince deniz suyunun 15 gün ara ile kontrol ediliyor olması, cankurtaran ve güvenlik olanaklarının olması, çevrenin korunmasıyla ilgili çalışmaların düzenlenmesi gibi etkenler mavi bayrak verilmesinde etkili oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi Bayrak'ta yine lider olduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN