'Her şey dahil' 5 yılda biter

Olimpos'u dünyaya tanıtan ve Türkiye'nin en önemli turizm noktalarından biri haline getiren Kadir Kaya, her şey dahil sistemin ömrünü tamamlamak üzere olduğunu belirterek alternatif turizme dikkat çekti

Giriş Tarihi: 30.7.2014
Antalya'nın en önemli doğa ve tarih güzelliklerini içerisinde barındıran Olimpos'u dünyaya tanıtan turizmci Kadir Kaya, her şey dahil sistemin en fazla 5 yıl ömrünün kaldığını iddia etti. Alternatif turizm modelleri geliştirilmediği takdirde turizm sektörünün ilerleyen yıllarda karanlığa doğru yol alacağını iddia eden Kaya, "Müşteriye her yıl bir dejavu yaşatıyoruz" dedi.

SİSTEMİN 5 YIL ÖMRÜ KALDI

Olimpos'ta kurduğu ağaç evlerden oluşan pansiyonu ile dünya çapında bir üne kavuşan Kadir Kaya, her şey dahil sistemin sancılarının bu yıl daha da hissedilir hale geldiğini belirterek, "Herşey dahil sistem bu şekliyle devam ederse en fazla 5 yıl içerisinde çökecektir. Her yıl aynı şeyi tekrar edip duruyoruz. Bu sistemle aynı turisti bir daha getiremeyiz. İkinci kez geldiğinde ona sunduğumuz imkanlar turisti şaşırtmazsa devamı sağlanmaz. Elimizdeki ürünü doğru sunamıyoruz. Biz sadece yesin, içsin, güneşlensin ve gitsin mantığındayız. Müşteriye her yıl bir dejavu yaşatıyoruz" şeklinde konuştu.

ALTERNATİF TURİZM SUNMALIYIZ

Sürdürülebilir turizm modelinin doğru bir şekilde uygulanması için başta yerel yönetimlerin harekete geçmesi ve bölgenin envanterinin çıkarılması gerektiğine dikkat çeken Kaya, "Bizim hazinemiz doğamız. Özellikle kış turistini cezbedecek yenilikler yapmalıyız. Bisikletçileri Antalya'ya çekebilmek için yeni 23 adet rota açtırdım. Yaklaşık 70 kilometrelik bir alan. Bu tür uygulamalar ile konaklamayı merkeze yöneltmemiz gerekli. Bunun gibi müşterinin 5-6 gün meşgul olacağı olanaklar sunmak zorundayız" dedi. Antalya gibi turizm bölgelerinde yaşayan her vatandaşın sektörle bağlantısı olduğunun altını çizen Kaya, "Burada yaşayan halkın turizm bölgesinde yaşadığını ve buna göre hareket etmesi gerektiğini artık öğrenmesi lazım. Yanlış bir hareketin bize geri dönüşü çok ağır olur" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Her şey dahil' 5 yılda biter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN